Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιά 22-12-15, 17:57
leoe11 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-12-2015
Μηνύματα: 44
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 108
leoe11 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα.
Επειδή βρήκα ένα κοντέρ από g6 97-99 με την οθόνη Θέρμοκρασιας ξέρει κανείς κωδικούς Toyota από τα λαμπάκια να του τα αλλάξω πριν το βάλω?
Πρέπει να προσέξω κατι με τη ντιζά πίσω απ'το κοντέρ?
Επίσης στο g6 εκτός του κοντέρ ολα τα αλλά φώτιζαν πράσινο όπως τα απλά?
Αν ναι Ξέρει κανείς πποιος αναλανβανει να κάνει και τα υπόλοιπα ολα κόκκινα και με τι κοστος?
Υ.Γ. Από κολυτήρια κλπ είμαι άσχετος.να βγάλω τη κονσόλα και να αλλάξω λαμπάκι οκ.
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 22-12-15, 18:07
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα, τα λαμπακια ειναι τα ιδια που θα βρεις σε αξεσουαρ αυτοκινητων ή βενζιναδικα ισως ακομα και σε ηλεκτρολογεια, δεν ειναι τπτ τρελο να πας σε toyota να τα ψαχνεις και να τα χρυσοπληρωσεις ισως.
Για τα χρωματα που λες εχεις 3 επιλογες, λαμπακια με καποτακια που αμα ψαξεις θα βρεις οτι χρωμα θες σχεδον ή χρωματιστα. Το κακο και στα 2 ειναι οτι χαλανε, δλδ τα χρωματιστα μετα απο καποιο καιρο ξεβαφουν απο τις θερμοκρασιες και τα καποτακια στα αλλα μαυριζουν γιατι καιγονται!
μπορεις να βαλεις και λαμπακια leds που δεν θελουν καποτακια, αυτο για τα μεγαλα λαμπακια, των ενδειξεων αν θυμαμαι καλα ειναι ολα μικρουλικα ψειρες εντελως.
Κολλητηρι δεν χρειαζεται πουθενα! ολα ειναι περαστα απλα. Κουμπωτα δλδ.
Για την ντιζα επειδη το εχω κανει 10 φορες, ειναι ποιο ευκολο αμα την βγαλεις πανω απο το σασμαν που εχει εναν συνδεσμο πρωτα για να εχεις χωρο να δουλεψεις απο πισω, αλλιως θα σε πεδεψει.
Εγω τα πεταξα ολα τα καποτακια και εχω γυμνα ολα τα λαμπακια να ειμαι ησυχος.
Φωτος εχω εδω http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=21554
Ο φωτισμος που ειναι πορτοκαλις ειναι ΧΩΡΙΣ καποτακια ή χρωματιστα λαμπακια ειναι εντελως γυμνα ολα.
Μην μπερδευτεις στις φωτος με κολλητηρι κολληματα, καλωδια και σπασιματα, ειναι επειδη αλλαξα το στροφομετρο και εβαλα του starlet GT.
Eσυ δεν θες τπτ απο αυτα, απλα δες πως ειναι τα λαμπακια, πως ειναι απο πισω το καντραν και εκει που πιανει η ντιζα.
Εκει με το λευκο ταμπλο ειναι ετσι τα χρωματα λογω του δαπεδου των λευκων επενδυσεων οχι απο τα λαμπακια.
Δες το θεμα εδω τις φωτος να παθεις πλακα λεμε!!! http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=24962
δες και τις παρακατω φωτος
μερικες και απο το σταρλετ το ταμπλο να δεις τι ειχα κανει να παιρνεις ιδεες!









Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 22-12-15 στις 18:21.
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 22-12-15, 21:22
leoe11 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-12-2015
Μηνύματα: 44
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 108
leoe11 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ναι λέω για τα δεξιά που ναι του κλιματισμού όταν το πατάς και του πίσω τζαμιού που ξεθαμπωνει που λέει ο φίλος ότι θέλουν κολΛίμα πιο πίσω που τα κάνε ολα κόκκινα.
Υ.Γ. Τελικά το g6 εκτός του κοντέρ ολα τΑ υπόλοιπα ήταν πράσινα???
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 22-12-15, 22:06
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
για πες σε ποιο νουμερο ποστ ειναι αυτο που λες γιατι δεν εχω χρονο να ψαχνω. Αυτα στην κεντρικη κονσολα δεν ειμαι σιγουρος στο καντραν τιποτα δεν θελει κολημα.
Για τη G6 δεν ξερω να σου πω δυστυχως.
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 22-12-15, 23:53
leoe11 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-12-2015
Μηνύματα: 44
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 108
leoe11 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΝικηφόρΕ Κοίτα από 52 μέχρι 78 τα ποστ του antonios7.
Είχε g6 κοντέρ και τα έκανε ολα κόκκινα...
Την πλακέτα που εβγαλε που έχει πάνω το ρολόι,air condition και πίσω τζαμί λέω που γράφει ότι τα κόλλησε.
Αυτή τη πλακέτα φοβάμαι..
Το καλό με τη πηγή που εχω είναι ότι φωτίζει σε ότι απόχρωση θέλεις.
Να τα κάνω ολα κόκκινα η να είναι ολα πράσινα και κόκκινο μόνο υο κοντέρ του g6.
Πεσ καμία γνώμη...
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 23-12-15, 06:41
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα! εγω θα ηθελα ολα μπλε, αλλα οπως σου ειπα χαλανε τα χρωματα στα λαμπακια! γιαυτο τα αφησα ολα γυμνα και ειναι πορτοκαλι στο καντραν και στην κονσολα στην μεση λαχανι πρασινο (εδω δεν θυμαμαι αν εβγαλα τα καποτακια), αλλιως πρεπει συχνα σχετικα να τα αλλαζεις! αμα βρεις τετοια τα κανεις ομως οτι χρωμα θες!
εχει πειραξει το ρολοι της κονσολας κιολας, εγραφα τοτε και δεν θυμαμαι τπτ απο οσα ειχαμε πει....αλσχαιμερ.....
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 17-03-16, 03:43
Το avatar του χρήστη giannisv6
giannisv6 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 07-07-2011
Μοντέλο: CorRola 1.4 G6 f/l
Περιοχή: Αθηνα Ιλιον
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 39
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 160
giannisv6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την ντιζα επειδη το εχω κανει 10 φορες, ειναι ποιο ευκολο αμα την βγαλεις πανω απο το σασμαν που εχει εναν συνδεσμο πρωτα για να εχεις χωρο να δουλεψεις απο πισω, αλλιως θα σε πεδεψει.


Nikifore θα ηθελα να σε ρωτήσω για την ντίζα. Θέλω να αλλάξω τα λαμπάκια γιατι με τον καιρο εχουν πεσει πολύ. Τα κάνω όλα μεχρι το σημείο που βαζω το χέρι μου πίσω απο το κοντερ και με την αφη βρισκω τα δυο δεξια λαμπάκια, τα υπόλοιπα δεν τα φτανω γιατι ειναι αυτη η ρουφιάνα η ντίζα !

Ειπες πιο πάνω σε εναν φίλο να την βγάλει πρωτα απο το σασμάν, αλλά δεν έχω ιδέα που πέφτει η φυσα αυτη και τι πρεπει να ξεβιδώσω.

Θα ηταν βέβαια πιο ευκολο (αν ειναι ευκολο) να μου πεις πως ξεκούμπωσες την φυσα της ντιζας απο το κοντερ που φαινεται στην φωτο ?

EDIT -> Εντάξει παιδιά το μακρι μου χέρι τα έφτασε όλα τα μεγάλα λαμπάκια πίσω απο το κοντερ, αν και γέμισα γρατζουνιές !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannisv6 : 17-03-16 στις 21:23.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
λαμπες φωτισμου corollakias1.6 TOYOTA COROLLA E 12 17 30-04-10 23:28
Εσωτερικος φωτισμος miller TOYOTA COROLLA E 12 50 19-03-09 14:49
ελικοπτερακια εσωτερικου χωρου sakis ΔΙΑΦΟΡΑ HOBBY (ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΣ) 3 03-12-06 19:16
αλλαγη εσωτερικου φωτισμου σε g6 2001 xaris12 TOYOTA COROLLA 111(G6) 39 20-07-06 00:37
Εσωτερικοσ Φωτισμοσ ( Κονσολασ ) LoVis TOYOTA COROLLA E*101 6 01-06-06 11:45



Page generated in 0,16309094 seconds (81,16% PHP - 18,84% MySQL) with 39 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:40.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)