Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4

CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 Ενα δωρακι για τους φιλους που ειναι κατοχοι και αυτοι μιας TOYOTA

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Κόφτης στροφών
  #1  
Παλιά 30-03-10, 20:10
Το avatar του χρήστη ltsantar
ltsantar Offline:
 
Εγγραφή: 31-01-2008
Ηλικία: 58
Μηνύματα: 136
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 212
ltsantar είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Κόφτης στροφών

Στο Avensis 3zz 1.6vvti έχω φτιάξει πρόγραμμα με τον e-manage ultimate.Ο προγραμματιστής δεν κατάφερε να ανεβάσει τον κόφτη στροφών από τις 6.600 στις 7.000στρ.λέγοντας μου ότι δεν μπορεί λόγω μη ικανότητας του εργοστασιακού εγκεφάλου [3φισος denso].Στον 1zz 1.8vvti [4φισος denso] μπορεί αυτό να γίνει.Γνωρίζω ότι και οι δυο αυτοί κινητήρες έχουν τους ίδιους αισθητήρες και η λειτουργία τους είναι πανομοιότυπη -εκτός των αριθμό φισών που καταλήγουν στον εγκέφαλο.Μπορεί κάποιος να μου πει τεκμηριωμένα αν αυτό γίνεται ή όχι στον 3zz και γιατί; Οι πιο ψαγμένοι ας απαντήσουν.Και οι κάτοχοι corolla με τον ίδιο κινητήρα αν φοράνε τον ίδιο εγκέφαλο.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-03-10, 20:33
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
1ον. Είμαι σίγουρος ότι γίνεται. Το έχει κάνει ο Firebone.

2ον. Με τους εγκεντροφόρους 3ΖΖ δεν θα κερδίσεις κάτι. Δεν δουλεύουν σε εκείνες τις στροφές.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-03-10, 01:24
Το avatar του χρήστη alimonos
alimonos Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: TRUENO ΑΕ86
Περιοχή: ΗΠΕΙΡΟΣ
Μηνύματα: 1.845
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 422
alimonos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
φίλ σόρρυ για την κάπως οφφ τοπικ ερώτηση αλλά ο greddy ultimate μέσω usb προγραμματίστηκε ? σε τι windows ? όταν τον μπριζώνεις στον H/Y χωρίς πλεξούδα με usb αναγνωρίζεται κανονικά ή σαν άγνωστη συσκευή ?
__________________
AE86 FANATIC
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-03-10, 08:00
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 515
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Λεωνίδα δεν στην εικόνα πως ρυθμίζεται ο κόφτης στροφών
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  revlimitve4.jpg
Εμφανίσεις:  135
Μέγεθος:  38,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-03-10, 23:04
hatzidi2 Offline:
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Μοντέλο: COROLLA TS 2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΣΑΡΩΝΙΔΑ
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 724
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 4 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
hatzidi2 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
στο ts γινεται κανονικά οπως στην photo που εχει βάλει ο gorillas, με την διαφορα οτι στο wait time θελει 0, οποτε δοκιμαζα να βάλω τιμη εκει δεν μου δουλευε.
οποτε δοκιμασε το, βαλε την πρωτη στήλη 200 στροφες κάτω απο τον εργοστασιακό και στην αλλη στήλη εκει που θες να παει ο κόφτης.
στα corolla γινεται γιατι εμείς εχουμε κοφτη καυσίμου, και οχι ηλεκτρονικό δηλαδη να κοβει ρεύματα, εαν εχει και το avensis κοφτη καυσίμου τοτε θα γίνεται.

μολις περασεις τις τιμές κανε και ενα reset τον μαμα εγκέφαλο.(αρκετες φόρες δεν πετυχαινε η αλλαγή του κοφτη χωρίς reset).
το τι ειναι το 71 και 79 που βλεπουμε στην photo φανταζομαι ξερεις τι είναι και πως βρίσκεις ποιες τιμες θα βάλεις στο δικο σου


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alimonos Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλ σόρρυ για την κάπως οφφ τοπικ ερώτηση αλλά ο greddy ultimate μέσω usb προγραμματίστηκε ? σε τι windows ? όταν τον μπριζώνεις στον H/Y χωρίς πλεξούδα με usb αναγνωρίζεται κανονικά ή σαν άγνωστη συσκευή ?
παντα usb γινονται αυτες οι δουλειες, δεν το εχω δοκιμασει χωρις πλεξουδα τι κάνει αλλα φανταζομαι εαν εχει ρευμα δεν τρεχει τίποτα. Τον ίδιο driver για να τον αναγνωρίσει το pc εχω βαλει σε xp, vista & windows 7 και παιζει κανονικα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hatzidi2 : 31-03-10 στις 23:10.
Απάντηση με παράθεση
Κόφτης στροφών
  #6  
Παλιά 01-04-10, 21:13
Το avatar του χρήστη ltsantar
ltsantar Offline:
 
Εγγραφή: 31-01-2008
Ηλικία: 58
Μηνύματα: 136
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 212
ltsantar είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Κόφτης στροφών

Φορτώνουμε τα στοιχεία όπως τα είπε ο Γιώργος ή όπως ανέβασε στην εικόνα ο Νίκος αλλά και αλλάζοντας κάποιους αριθμούς όπως μου είπαν και άλλα παιδιά με τέτοιο παράλληλο και κάνοντας και reset αλλά ο κόφτης σταθερά στις 6.600στρ.Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-04-10, 09:26
hatzidi2 Offline:
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Μοντέλο: COROLLA TS 2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΣΑΡΩΝΙΔΑ
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 724
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 4 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
hatzidi2 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ετσι για την ιστορία χωρις να ειμαι βεβαιος εαν παιζει ρολο, για δες τι firmware είναι ο emanage, και ποια εκδοση είναι το προγραμμα στο pc.
εαν δεν είναι η 2.20 θα ελέγα να τον κανετε ενα update.
εαν δεν πετυχει και με αυτό θα έλεγα να κανεις και ενα τσεκ τα jumbers που εχει μεσα o emanage σου εαν είναι ίδια με καποιου φιλου σου που το κάνει.
Δεν παει καπου αλλου το μυαλό μου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
βύθιση στροφών Αχιλλεας SUPPORT 15 19-08-13 15:05
Αριθμός Στροφών σε Ρελαντί koslyr TOYOTA COROLLA E 12 11 15-05-07 22:51



Page generated in 0,14682508 seconds (80,41% PHP - 19,59% MySQL) with 40 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:46.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)