Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-02-04, 19:14
Το avatar του χρήστη JX-E12
JX-E12 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 02-02-2004
Περιοχή: Μαρούσι
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 234
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 271
JX-E12 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παιδιά, νομίζω πως ειναι λογικο να ειναι πιο ασφαλες το αμαξι στις στοφες μετα το χαμήλωμα των 3 πόντων, το οποίο πιστευω οτι ειναι και το ιδανικό!! Χαμηλώνει το κέντρο βάρους, και το αμαξι παίρνει μικρότερη κλίση στις στροφές!!

Και θεωρώ πως ειναι μια από τις πιο έξυπνες, όμορφες και ταυτοχρονα φτηνές βελτιώσεις που μπορεί να κάνει κανεις στο αμάξι του!!

Αν του αρεσει βεβαια και αισθητικα!!
__________________
Corolla 1.4, HB, E12
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-02-04, 20:03
Το avatar του χρήστη TAKAROS
TAKAROS Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2004
Περιοχή: PIRAEUS
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 131
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 260
TAKAROS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΤΤΕ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ, ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΚΛΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ, ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΠΟΛΗ. ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...!!!
__________________
COROLLA T-SPORT
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-02-04, 17:24
BLACKTURBOCOROLLA2000CC Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-12-2003
Περιοχή: ARGIROUPOLI
Μηνύματα: 64
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 256
BLACKTURBOCOROLLA2000CC είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
GEIA SAS PAIDIA KAI APO MENA,NA APANTHSW KAI EGW STHN ERVTHSH KAI THN APORIA THS KOPELAS,GIATI KATARXHN PATE MONO GIA TS ELATTHRIA KAI DEN BAZETE MIA APEX KSERW EGW,EGV FORAV KONI APEX 5PONTA ME 17ARES KAI LASTIXA 215/45/17 BEBAIA APO BHMA GIAMENA EINAI KALYTERO TWRA GIATI FORAV KAI MOTER ZORIKO,GT4 2000CC,GIA THN PERIPTVSH SOU THA PROTEINA 16ARES PRWTON KAI APO ANARTHSH/ELATTHRIO MAZI.OSO GIA NA TO DUNAMWSEIS H GNVMH MOY THA HTAN NA EBAZES 1)H MOTER APO STARLET ME KOSTOS 2000EURW PERIPOU KAI 150HP PERIPOU 2)NA TOURMPISEIS TODIKO SOU SEKAPOION POU KSEREI PANW APOOLA ME KOSTOS 4000-5000 EURW H DIAFORA TWRA SE AYTA EINAI OTI STH PRWTH BAZEIS 1.3 APO1.4 KUBIKA KAI STH DEYTERH AFHNEIS TO DIKOSOU PANW
PROTEINV TH 1 PERIPTVSH POU SOU ANEFERA OSO GIA TO PARALLHLO EGKEFALO POU SOU EIPANE PARAPANW TO KOSTOS TOU EINAI 700-1000 TOPOTHETHMENOS KAI STH PERIPTVSH SOU DEN PROKEITAI NA KERDISEIS TIPOTA LIGOTERA APO 10PS
FILIKA BASILIS
__________________
TOYOTA TEAM EUROPE.........
Απάντηση με παράθεση
Πάλι εδώ!
  #14  
Παλιά 19-02-04, 09:05
Όλγ@ Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 16-02-2004
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 12
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Όλγ@ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πάλι εδώ!

Λοιπόν σήμερα που κατάφερα να ξαναμπώ, γεια σε όλους! Πραγματικά αυτό που με τρομάζει είναι η κλίση του αυτοκινήτου στις στροφές, έχω τολμήσει κι έχω μπει σε κάποιες "δύσκολες" στροφές με αρκετά χιλιόμετρα,και έχει συμπεριφερθεί πολύ καλά,αλλά τι να το κάνω που μέχρι να τελειώσει η στροφή εγώ τα είχα δει όλα!Δεν θα αλλάξω μόνο ελατήρια, γιατί έτσι κι αλλιώς θα φθείρουν παραπάνω την ανάρτηση,οπότε θα χρειαστεί σύντομα να την αντικαταστήσω.Έτσι αποφάσισα να βάλω από την αρχή σετάκι!500-600 € μου είπαν να υπολογίζω (όχι στην Toyota).Τώρα ως προς τις ζάντες, θα κοιτάξω να βρω ένα σχέδιο σε 16άρα, που να την "μεγαλώνει",αν όχι θα βάλω 17.Όμως θέλει πολύ ψάξιμο γιατί το θεωρώ σοβαρό κομμάτι στην εμφάνιση.Βέβαια έχω δει κάτι καλά σχεδιάκια.Για τις λακούβες το ξέρω, έχω ήδη αρχίσει να τσεκάρω δρόμους.Πάντως κι αν δεν βάλω τελικά το κουστούμι (ακόμα) πιστεύω ότι θα αγριέψει αρκετά με τις ζάντες,και ένα καλό χαμήλωμα, έτσι δεν είναι;
Αλλαγή της μηχανής δεν είναι στα άμεσα σχέδια μου.Νομίζω ότι είναι τραβηγμένο, 30000 χιλιόμετρα έχει κάνει.Αν καταφέρω και κερδίσω γύρω στα 10 αλογάκια θα είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν,και σε 1-1,5 χρόνο θα κοιτάξω να βρω μηχανή από Τ-s, και εκεί τελειώνει η ιστορία (ελπίζω)!
__________________
CorolliniIII!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Το έχει δοκιμάσει κανείς??? Θα δουλέψει?? DjBac SUPPORT 28 17-01-08 22:37



Page generated in 0,11982703 seconds (77,05% PHP - 22,95% MySQL) with 32 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:35.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)