Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
"Κινητή Ντροπή" για την Ericsson...
  #1  
Παλιά 29-10-07, 15:43
Το avatar του χρήστη nuntius
nuntius Offline:
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: Next station...tsempolia
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 869
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
nuntius είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
"Κινητή Ντροπή" για την Ericsson...

Παιδιά, ως γνωστόν η γκαντεμιά μου ξαναχτύπησε. Στις 2/11/2005 είχα αγοράσει το k750i που χρησιμοποιώ ακόμη και σήμερα...όμως ως δια μαγείας το κινητό μου, το οποίο μέχρι τώρα δεν είχε κανένα πρόβλημα...εδώ και ένα μήνα δεν μπορεί να φορτίσει ούτε να συνδεθεί με handsfree, διότι μάλλον έχει οξυδωθεί η μεταλλική βάση στον ποπό του κινητού, παρ'ότι ποτέ το κινητό δεν ήρθε σε επαφή με κανενός είδους υγρό...έτσι λοιπόν σήμερα κινητοποιήθηκα να δω τι θα κάνω και τηλεφώνησα στη γραμμή εξυπηρέτησης της εταιρείας όπου τσακώθηκα με τον υπάλληλο γιατί ήθελε να με πείσει ότι όχι μόνο δε με καλύπτει η εγγύηση, αλλά θα πρέπει να το πάω για άνοιγμα με το κόστος δικό μου και μάλιστα αν διαπιστωθεί το εν λόγω πρόβλημα, η εταιρεία δε το επισκευάζει ούτε καν εκτός εγγύησης...έτσι λοιπόν καταλήγω στο συμπέρασμα ότι έδωσα πριν δυο χρόνια 400 ευρώ για ένα κινητό που χάλασε από λόγους όχι προερχόμενους από μένα...μπράβο στην εταιρεία που κατά τα άλλα διατρανεί ότι είναι η πλέον αξιόπιστη και πρώτη σε πωλήσεις λόγω ποιότητας.
Από δω και πέρα νομίζω είναι καλύτερα να μας λένε ότι τα κινητά είναι αναλώσιμα στον ένα χρόνο, για να μη στενοχωριόμαστε κιόλας άμα βγάζουν κουσούρι μετά το 12μηνο...ε ρε ξύλο που θέλουν όλοι τους........
__________________
Εγώ πότε θα γίνω 18άρηςςςςςς;;;;

Ουπςςςς... έγινααα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-10-07, 15:52
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Καλά τα λες... Το ίδιο κινητο έχω και εγω και ο αδερφος μου. Ε, του αδερφού μου που ειναι πιο παλιό για να πιασει το handsfree ή ο φορτιστής, πρέπει να τα κουμπώσεις σε συγκεκριμένη θεση (καπως ψιλοστραβά).

Πάντως, αν ειναι σκουριά, δοκίμασες να το τρίψεις με κατι μπας και καθαρισει?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-10-07, 16:01
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 907
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Εδω το ιδιο προβλημα το εβγαλε το δικο μου το Κ800ι που ειναι ενος χρονου και εκανε 400 ευρω...
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-10-07, 16:01
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 456
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Όσα κινητά είχα μετά τον 1-1.5 χρόνο όλο και κάτι πρόβλημα θα παρουσίαζαν...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-10-07, 16:02
Το avatar του χρήστη johnboy
johnboy Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: corolla E11, avensis T22
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 538
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 269
johnboy είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
και σε μενα συμβαινει, και μαλιστα σε κινητο που το χρησιμοποιησα μονο κανενα 3μηνο.
επειδη μου συμβαινει για 2η φορα, νομιζω την πλακετιτσα που αλλαζουν στο κατω μερος του κινητου, την ειχα πληρωσει 60-65 ευρω
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-10-07, 16:06
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Μηπως να πουμε στην ΤΟΥΟΤΑ να βγαλει κανενα κινητό ώστε να το χαίρονται και τα δισέγγονα μας?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-10-07, 16:10
Το avatar του χρήστη nuntius
nuntius Offline:
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: Next station...tsempolia
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 869
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
nuntius είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δε ξέρω ρε παιδιά...αν είναι δυνατόν...το αστείο είναι που έλεγα να το κρατήσω κιόλας γιατί ήταν καλό. Και της αδερφής μου το 710ι που είναι καινούριο, πάλι μαυρίζει...μήπως μας πιάνουν κορόιδα? Να πάω σε ΝΟΚΙΑ ή κανά φτηνό samg? Tί άποψη έχετε;
__________________
Εγώ πότε θα γίνω 18άρηςςςςςς;;;;

Ουπςςςς... έγινααα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-10-07, 16:33
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
το έβαζες στην τσέπη του παντελονιού το κινητό?
αν ναι το πρόβλημα οφείλεται αν είναι από οξυδωση στον ιδρώτα.το καλήτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας στην αντιπροσωπια που είναι πιο κοντά στο σπίτι σου.

πάντως σε όποια εταιρεία και να πας άκρη δεν βγάζεις.καποτε είχα ένα Νικια 6310i.αυτο με τη μπλε οθόνη.το κινητό μου το είχε αντικαταστήσει η ΝΟΚΙΑ 7 φορές και έχω όλες τις αποδείξεις αντικατάστασης.το πρόβλημα που μου παρουσίαζε ήταν το εξής.όταν έστελνα ένα μυνημα και ερχόταν η αναφορά,αν πήγαινα να την σβήσω αμέσως απλά το κινητό κολούσε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία.
την τελευταία φορά στα κεντρικά στην βουλιαγμένης όταν μου το άλλαξαν επειδή είχε παραγίνει το κακό πήγα με τον πατέρα μου μαζί.όταν μου έδωσαν πάλι καινούρια συσκευή,έβαλα μπροστά τους την κάρτα μου μέσα και έστειλα μήνυμα στο κινητό του πατέρα μου.αμέσως παραδόθηκε και ήρθε η αναφορά στο κινητό μου.πατάω να τη δω για να τη σβήσω και το κινητό κόλησε πάλι.το δείχνω στην υπάλληλο και τις λέω πλάκα μου κάνετε?έχω και άλλες σημαντικότερες δουλειές να κάνω από το να ασχολούμε με το πήγαινε έλα στην ΝΟΚΙΑ.επειδή τους έκανα φασαρία φώναξαν λοιπόν έναν διευθυντή πωλήσεων που βρήκαν πρόχειρο.
αυτός μου ζήτησε να το κρατήσει μια βδομάδα και να το δουλέψει να δει τι πρόβλημα παρουσιάζει.του δίνω λοιπόν μία κάρτα δική μου (cosmokarta σιγά μη του άφηνα τη σύνδεση) και φεύγω.στην βδομάδα πάνω με πέρνει ο ίδιος τηλέφωνο και μου είπε να πάω να παραλάβω καινούρια συσκευή.
ε πάω και εγώ κανα μανα με τον πατέρα μου και ο άνθρωπος μου λέει ότι το κινητό δεν παρουσιάζει κανένα απολύτος πρόβλημα.έστειλα λέει 10 μυνήματα συνολικά και τίποτα δεν παρουσίασε.στέλνω και εγώ επιτόπου μήμυνα και το κινητό ξανακολάει.ε ο τύπος γούρλωσε τα μάτια και όταν του είπα ότι θα πάω δικαστικώς μου είπε να περάσω από το λογιστήριο και να μου δώσουν απόδειξη για αγορά οποιοδήποτε μοντέλου θέλω αξίας ίδιας με το κινητό που είχα και να κρατήσω και αυτό,αυτο και έκανα.εννοείται ότι δεν πήρα το ίδιο κινητό και αυτό που μου είχαν αντικαταστήσει για πολοστή φορά το έβαλα αμέσως στο ράφι.

άρα το συμπέρασμα που βγαίνει πιο είναι?αν δεν διεκδικήσεις το δίκιο σου άκρη δεν βγάζεις ποτέ.άρα φίλε πήγαινε μία από την αντιπροσωπία και βάλε τις φωνές
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-10-07, 16:36
Nikr Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Ηλικία: 51
Μηνύματα: 634
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 280
Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα
Επειδή έχω εργαστει σε επισκευές κινητων, δε χρειάζεται να βουτηχτει στο νερό για να οξειδωθουν οι επαφές.
Αρκει η καθημερινή επαφή με βρεγμένα χέρια (ακόμα κι από ιδρωτα...)

...και ειδικά τα erickson που εχουν τις επαφες εντελώς έξω...

Επίσης τέτοιες βλάβες δεν καλύπτονται από την εγγυηση...
θυμάμαι έναν πελάτη που είχε πάρει ένα πολύ ακριβό τοτε nokia (ένα μεταλικό ασημί)
και μόλις βγηκε από το μαγαζί, του έπεσε από τα χέρια στο δρόμο,
μέσα σε μια λιμνη νερο...
Το λύσαμε απεθειας, αλλά δεν μπορέσαμε να το σωσουμε....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-10-07, 16:38
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Εισαι και δικηγορος εσυ nuntious αρα κατι παραπανω θα ξερεις να τους πεις για να τους φοβίσεις!
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΕΛΛΗΝΙΚΑ "ΜΠΟΥΝΙΑ" Η ΚΑΙ "ΚΛΑΨΙΑΡΙΚΑ" MITSOS Videos 17 18-01-12 00:17
"Φάγωμα" χρώματος στις κόγχες μετά τις πίσω πόρτες CTS03 TOYOTA COROLLA E 12 7 12-05-11 12:58
Έναρξη συνεργασίας με το περιοδικό "Αυτοκίνηση Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης" agapiou Συνεργαζομενα καταστηματα Θεσσ/νικης 4 14-06-10 21:05
ΠΑΡΑΚΜΗ τι επινοησε ο ανθρωπος, για να πουλησει το "λεσβιακο" πισοκουνα αυτοκινητο? SavvasKE35 TOYOTA COROLLA KE30 17 09-06-07 18:45
Κατέρευσαν "Γιούβε" και "Fiat" akis308 OFF TOPIC 1 16-05-06 11:37



Page generated in 0,17874098 seconds (80,78% PHP - 19,22% MySQL) with 45 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:20.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)