Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

ΦΟΡΟΥΜ Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μας, όπως νέα, αναβαθμίσεις και τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Πρόβλημα με την τροφοδοσία
  #1  
Παλιά 07-06-10, 11:16
Το avatar του χρήστη mano4age
mano4age Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 09-09-2008
Μοντέλο: Corolla G6(4AGE 20VBT)
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
mano4age είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πρόβλημα με την τροφοδοσία

Έχω ενα Corolla G6 μετατροπή σε 20V BT. Όταν τρέχω στις Σέρρες ιδιαίτερα στις αριστερές στροφές (βλέπε Κ10) και ενώ το τεπόζιτο είναι γεμάτο (3/4 και πάνω) στεγνώνω από καύσιμο. Η τρόμπα είναι αλλαγμένη από το 20V. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα...
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-06-10, 11:37
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.500
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
το προβλημα σου μπορει να προηλθε απο κακη τοποθετηση της τρομπας ως προς το υψος ή απο σπασμενα διαφραγματα ντεποζιτου
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-06-10, 13:17
Το avatar του χρήστη GEORGE N.
GEORGE N. Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μοντέλο: EΕ 101 20ν b/t
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 751
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός
Φιλε μου το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω. Τρεχω σε χρονομετριμενα και σε παρατεταμενη με αρκετη κλιση το μοτερ στεγνωνει και μου κανει διακοπες.Και εγω τρομπα 20ν φοραω, το εχω δοκιμασει και με την μαμα 1,3 αλλα παλι τα ιδια δεν ξερω ας μας πει οποιος γνωριζει.

Φανη τι εννοεις διαφραγματα τεποζιτου πως μπορουμε να το δουμε.?
__________________
Τωρα πια πριονίζω.......
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-06-10, 15:18
THEMIS2281 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 30-01-2008
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 146
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 213
THEMIS2281 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το ιδιο εχω παθει και εγω στα Μεγαρα στην πρωτη αριστερη με γεματο ρεζερβουαρ αλλα εχω 4AGZE στο corolla μου.......
Μηπως απλα τα toyota δεν γουσταρουν τις αριστερες στροφες???
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-06-10, 23:50
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
δεν ξερω αν θα βοηθήσει αλλά διακοπες σε στροφες μου εκανε και εμενα το αυτοκινητο.το πρόβλημα ήταν το βρώμικο φιλτρο που εχει πανω της η τρομπα.δυχτακι,καλτσακι δεν ξερω πως το λενε.το καθαρισα και τελος.να σημειωσω οτι τις διακοπες μου τις εκανε σε επαρχιακο δυκτιο και χωρις να το πιεζω το αυτοκινητο.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-06-10, 10:16
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Η τρόμπα είναι εμβαπτιζόμενου τυπου στο ρεζερβουαρ? κάτω από τα πίσω καθίσματα? έχω μια από το starlet αν είναι να το θυμηθώ να ρίξω μια φωτο να δείτε το διχτάκι που λεει ο diafanh-psyxh. Eτσι είναι και σε 101/111.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-06-10, 11:00
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.500
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
Με τα διαφράγματα αποφεύγεις το λεγόμενο sloshing του καυσίμου, ή εν πάσει περιπτώσει του οποιουδήποτε υγρού που μεταφέρεται σε μια δεξαμενή, και δεν έχει γεμίσει πλήρως στο 100% την δεξαμενή.
Το υγρό με τις κινήσεις του αμαξωματος, κινείται βίαια από την μία πλευρά της δεξαμενής στην άλλη, αναδεύεται έντονα, εκλύει αυξημένες ποσότητες ατμών κλπ. Επίσης επηρεάζει την κίνηση του αυτοκινητου. Φανταστείτε 100 λίτρα βενζίνης να πηγαίνουν μπρος πίσω

για αυτο τον λογο μεσα στο ντεποζιτο υπαρχουν αντιολισθητικα διαφραγματα τα οποια μετακινουνται ωστε στο σημειο της τρομπας να υπαρχει αρκετη βενζινει για να τραβηχτει .στις 101 θα εχετε ακουσει ενα ηλιθιο θορυβο οταν κανετε οπισθεν και σταματατε αποτομα σε ακυρο χρονο ??? μην ψαχνετε ειναι τα διαφραγματα το προβλημα και δεν επισκευαζεται .

φυσικα υπαρχουν λυσεις οπως μεγαλο μεταλλικο φιλτρο βενζινης της weber το οποιο τοποθετειται κοντα στι injection και δουλευει ως αποθηκη βενζινης οσο ειμαστε σε μια στροφη .

επισης στα swift που υπαρχει μεγαλη ροη καυσιμου το προβλημα λυνεται με την τοποθετση ενος ρυθμιστη πιεσης βενζινας και ετσι το ολο κυκλωμα παροχης βενζινης δεν εχει πια πολυ ροη αλλα δουλευει ως αποθηκη και λυνεται το προβλημα και παιρνουμε τρελλα χαμηλα.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
πρόβλημα Ser TOYOTA COROLLA E 12 10 02-07-09 18:14
Πρόβλημα Ser TOYOTA COROLLA E 12 6 15-10-08 17:42
Πρόβλημα;με ΠΜ Corollaxli ΦΟΡΟΥΜ 13 06-10-07 08:58
Πρόβλημα μετά το πρόβλημα... tsport192 ΦΟΡΟΥΜ 19 07-06-07 22:18



Page generated in 0,14842796 seconds (79,54% PHP - 20,46% MySQL) with 39 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:16.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)