Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Srs Airbag
  #1  
Παλιά 22-08-06, 14:16
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Srs Airbag

Παιδιά γειά σας, εχω ενα corolla Ε12 facelift 1.6 s/f εδω και λιγους μήνες. ολα καλά με το τουτου αλλα εχω παρατηρήσει κατί, δεν απενεργοποιείται ο αερόσακος του συνοδηγού. Γυριζω το κλειδι στη θέση OFF και αυτο γυρναέι πισω στη θέση ON. Οταν χρησιμοποιούσα το δεύτερο κλειδι και εχοντας το αλλο στη θέση ACC ή ΟΝ τοτε αναβε η ενδειξη στιγμιαια μολις το γυρνουσα στο OFF και μετα έσβηνε το επανερχόταν μόνο του στη θέση ON.
Τελως πάντων πηγα να αλλαξω λάδια (Παρασκευοπουλο στον Πύργο- Επισημη αντιπροσωπία) πριν λιγες μέρες και κοιταξαν και το συγκεκριμένο προβλημα. Συνεδεσαν το TESTER και μετα απο 15 λεπτα προσπαθειας μου ειπαν πως εχουν το παλιο TESTER που εχει ολα τα μοντελα μεχρι τέλος του 2005. Εμενα ειναι 5/2006. Μου είπαν επισης πως στο μενου της μηχανης μπορεσαν να μπουν αλλα στο μενου των αερόσακων ηταν αδυνατο. Πρεπει λεει να φέρουν το καινουριο απο την Πάτρα...

Τι γινεται???? με δουλευουν??? τώρα που γυρισα Αθήνα θα το πάω αλλού, μένω μεταμόρφωση εχεται να μου προτεινεται κάποια αντιπροσωπία? ειναι και μανίκι θα πρεπει να το αφήσω εκεί και δεν γουστάρω.

Εχει κανείς καμια ιδέα τι μπορεί να φταιει???? Ειναι και ,made in Japan και μου κανει τέτοια??? που καταντήσαμε.....
Απάντηση με παράθεση
Re: Srs Airbag
  #2  
Παλιά 22-08-06, 16:19
Το avatar του χρήστη Edessaios
Edessaios Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Μοντέλο: COROLLA ZZE12? 1.8/ KE36
Περιοχή: Εξωτική Έδεσσα
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 3.506
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 5 φορές σε 5 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Edessaios έχει φοβερή αύρα Edessaios έχει φοβερή αύρα
Re: Srs Airbag

Θα βάλεις καθισματάκι μωρού στην μπροστινή θέση γι'αυτό θέλεις να τον απενεργοποιήσεις?
__________________
My garage

COROLLA EE101 SW
COROLLA ZZE122 1.8
HONDA VFR 800Vtec ABS '05
Απάντηση με παράθεση
Re: Srs Airbag
  #3  
Παλιά 22-08-06, 16:23
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Re: Srs Airbag

Οχι δεν θα βάλω, τουλαχιστον οχι συντομα. Αλλα έδωσα τόσα λεφτά, ειναι υπερβολικό να θέλω να δουλεύουν όλα και σωστα;;;;
Απάντηση με παράθεση
Re: Srs Airbag
  #4  
Παλιά 22-08-06, 16:26
Το avatar του χρήστη Edessaios
Edessaios Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Μοντέλο: COROLLA ZZE12? 1.8/ KE36
Περιοχή: Εξωτική Έδεσσα
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 3.506
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 5 φορές σε 5 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Edessaios έχει φοβερή αύρα Edessaios έχει φοβερή αύρα
Re: Srs Airbag

Όχι φίλε μου πολύ καλά κάνεις....Μια απορία εξέφρασα.....Έχω το ίδιο με σένα ρε μπας και να το ψάξω κι εγώ......΄?????
__________________
My garage

COROLLA EE101 SW
COROLLA ZZE122 1.8
HONDA VFR 800Vtec ABS '05
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-08-06, 16:30
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
το προβλημα ειναι ασυμαντο αλλα αφου θες να ναι ολα οκ πηγενε αστο ενα πρωι δεν χαλασε ο κοσμος παρε ενα ταξι στο κατω κατω κ το προβλημα θα το λυσουν....σε αλλα μενουν τα παραθυρα πεσμενα στην πορτα εδω κ χρονια κ παλι λενε καλα ειναι....κ συ κολλας εκει?σαν αναξιοπιστο?στα ηλεκτρονικα παντα κατι θα υπαρχη...εχει τοσα πολλα ενα ρημαδι σημερα....
Απάντηση με παράθεση
Re: Srs Airbag
  #6  
Παλιά 23-08-06, 08:30
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Re: Srs Airbag

Παιδια ενα update!
Πηγα σημερα το πρωι στην ΤΟΥΟΤΑ Ι. Παπαδιαμαντιου στην εθνική οδο Αθηνων Λαμιας στην Κηφισια. Τελικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Το παιδι εκει μολις του ειπα το προβλημα, απεσυνεδεσε το Tester και πηγαμε στην πορτα του συνοδηγου, οπου και γυρισε το κλειδι στην θέση OFF και το τραβηξε εξω, και "εκατσε" ο διακοπτης στην OFF. Μου λεει ετσι γινεται, δεν το γυρνας και το αφηνεις, το γυρνας και το τραβας προς τα εξω, και οταν θελεις απλα βαζεις το κλειδι μεσα και επανερχεται. Μου ειπε οτι του εκανε εντυπωση γιατι δεν εχουν βγαλει τετοια προβληματα τα corolla - toyota.

Και τοτε αρχισα να μπινελικωνω τους αλλους στην αντιπροσωπια στον Πύργο (ΤΟΥΟΤΑ Παρασκευοπουλος) μα καλα, εγω πες ειναι βλάκας και δεν καταλαβαινω οταν διαβαζω τι πρεπει να κανω. Εκεινοι που το έλεξαν κιόλας οτι δεν κλεινει....τοσο μα...ες ειναι...πες μου κύριε δεν ξέρω! Δεν μπορω να σε βοηθήσω...! Τέρμα απο εδω και περα εγω οταν εχω προβλημα θα πηγαινω Παπαδιαμαντιου, ξεχασα να ρωτησω τιμες για τα service...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-08-06, 10:43
Το avatar του χρήστη akis308
akis308 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Μοντέλο: ΑΕ 92
Περιοχή: Hράκλειο-Κρήτη
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 2.379
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 12 φορές σε 12 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 463
akis308 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Xα Χα.
Καλό! Πολύ καλό!
Επίσημο Service σου λέει μετά...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-09-06, 23:04
(@)WizZk1d(@) Offline:
 
Εγγραφή: 28-07-2006
Περιοχή: Αθήνα - Περιστέρι
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 374
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
(@)WizZk1d(@) είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
κι εγω μια απο τα ιδια παλευα 1 ωρα αλλα δεν μου εκοψε να το γυρισω στο OFF και να τραβηξω το κλειδι εξω.
μπραβο ρε συ Tsport192. θα το δοκιμασω αυριο πρωι κιολας, αν και δεν με ενδιαφερει και τρελα αλλα καλο ειναι να ξερουμε τι εχουμε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
CHECK AIRBAG djgas1 ΦΟΡΟΥΜ 4 02-12-14 15:50
Sos check airbag iempan TOYOTA COROLLA E 12 14 27-06-12 09:00



Page generated in 0,15144801 seconds (78,04% PHP - 21,96% MySQL) with 39 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:51.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)