Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ερωτήσεις/αποριες για e11
  #1  
Παλιά 19-02-18, 22:15
Nick_linea terra Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 36
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 82
Nick_linea terra είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Thumbs up Ερωτήσεις/αποριες για e11

Παιδια καλησπερα,

Κατ αρχην μπραβο για αυτο το τελειο forum. Ειμαι 2ης γενιας κατοχος της στρογγυλοφαναρης hb corolla...το αμαξι ειναι πρωτο χερι και το ειχε ο πατερας μου...τον τελευταιο καιρο το εχω εγω...θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα γιατι απ τα χρονια δεν τα θυμαμαι.

Πρωτον...κατω απ τον αριστερο αεραγωγο, εχω το μπουτον του πισω φωτος ομιχλης, την κερματοθηκη και το led του συναγερμου...αυτο το μπουτον ειναι φωτιζομενο; Εμενα δεν αναβει κατι, απλα ετυχε να δω σε f/l g6 να ειναι φωτεινο...ξερει κανεις (εγω εχω την terra power...αρα θα επρεπε να ναι πρασινο.)

Δευτερον...εχω τον συναγερμο th-2000 νομιζω. Περιπου 5-6 χρονια..κατ αρχην...θυμαται κανεις τι μαρκα ειναι;; Επισης... επειδη το αμαξι ηταν σε γκαραζ δεν τον χρησιμοποιουσε συνηθως...τωρα ομως οταν τον οπλιζω και τον αφοπλιζω δεν κανει ηχο...παλια εκανε... (δουλευει η σειρήνα τη δοκιμασα) και επισης...ξερετε πως επανερχεται;;; ειμαι ο μονος που του ξεκολλανε τα radars απ το παρ πριζ;;

Τριτον...ξερετε αν υπαρχει περιπτωση να βρω αυτα τα σκουφαλια που παιρνουν οι λαμπες στο καλοριφερ και στο καντραν και διαφορων ειδων ταπες στην TOYOTA; Γενικα υπαρχει διαθεσημοτητα σε αξεσουαρ γιατι εχω να ασχοληθω καμποσα χρονια εγω με το γερικο πια corollaκι μου και θελω να του συμμαζεψω αυτα τα πταισματα.

Τεταρτον...εχω τους προβολεις αυτους που λπανανε τρυπιτοι στην ποδια του προφυλακτηρα...οχι αυτους στη σιτα ουτε τα projectors...τους κλασικους με τα κατοπτρα...αν θυμαμαι καλα παιρνουν h1 λαμπες?

Πεμπτον...υπαρχει περιπτωση να ειναι οι καθρεπτες μου (χειροκίνητοι, μαυροι) θερμαινομενοι...υπαρχουν θερμαινομενοι γενικα για τις e111? (Και ηλεκτρικοι)

Εκτον...το γκρι κλειδι δεν υποτίθεται οτι δεν μπορει να βαλει μπρος το αμαξι; το δικο μου γιατι παιρνει και με το γκρι;




Ευχαριστω εκ των προτέρων και με συγχωρείτε αν σας κουραζω... αλλα η αγαπη μας για corolla εδω μεσα ειναι πολυ μεγαλη οποτε πιστευω οτι ο καθενας θα εχει μια απαντηση

Νικος
__________________
find what you love and let it kill you
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-02-18, 09:41
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
καλημερα και καλω ηρθες

1 εχει λαμπακι μεσα , ειναι λιγο δυσκολο στην αλλαγη του ..

2 δεν εχω ακουσει αυτο τον συναγερμο να κανει ηχο στην οπλιση ή στην αφοπλιση ..μπορει και να κανει , αλλά δεν το νομιζω

3 http://www.soumas.gr/

4 h1 συνηθως

5 δεν υπαρχει περιπτωση , ειναι παρα πολυ να γινουν ηλεκτρικοι και θερμαινομενοι , πολυ καλωδιωση και αρκετα μεγαλο κοστος ..

6 το γκρι κλειδι ειναι ιδιο με τα υπολοιπα αλλά δεν ανοιγει το πορτμπαγκαζ και το ντουλαπακι του συνοδηγου αν εχει κλειδαρια .. , και ειναι γενικα για να το δινεις σε παρκαδορο και να μην εχει την συχντητα του αυτοκινητου και προσβαση σε αυτα ..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-02-18, 19:43
Nick_linea terra Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 36
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 82
Nick_linea terra είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλως σας βρισκω φιλε Φανη,

Σ ευχαριστω παρα πολυ που μου ελυσες τις αποριες μου και ιδιως την πρωτη γιατι πηγαν να το λυσω προχτες αλλα επρεπε πρωτα να ξηλωσω το led του συναγερμου και δεν ειχα τον απαραίτητο χρονο...θα ασχοληθω ομως...δεν με τρομαζει το japan...που να δεις στα focus τι γινεται..

Και παλι ευχαριστω

Παντως ο συναγερμος ειναι λιγο οτι του κατεβει...ωρες ωρες κανει ηχο μονο στην αφοπλιση...ο παλιος (αυτος που ειχε στο control το ενα το μεγαλο το κουμπι και το αλλο το πολυ μικρο δεξια με το κλειδι στη σειρηνα ηταν κορυφη..
__________________
find what you love and let it kill you

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 20-02-18 στις 21:03. Αιτία: ενωμα ποστς σε ενα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-02-18, 21:07
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα, καλως μας βρηκες!
και εμενα αυτο το λαμπακι που λες δεν αναβει, δεν εβγαλα καποια ακρη και το παρατησα, δεν με νοιαζει κιολας.

Αυτα τα καποτακια στα λαμπακια σχεδον παντου βρισκεις ειδικα σε ηλεκτρολογεια αυτοκινητων, αλλα και αξεσουαρ ισως. Παντως αυτα καιγονται απο τις θερμοκρασιες, λιωνουν, κολανε στα λαμπακια και στο τελος καιγονται. Εγω τα βγαζω. Αν βρεις χρωματιστα λαμπακια ειναι καλυτερα αν θες χρωμα αλλο. Εγω τα εχω βγαλει τα αφησα γυμνα και ειναι μια χαρα, καπως πορτοκαλι φαινονται πισω απο τα πλαστικα γενικα παντου. Δεν με πειραζει.

Για τον συναγερμο προτεινω ξηλωμα και αλλον νεο. Οπως και να εχει πλεον αυτοι οι παλιοι συναγερμοι εκτος οτι κανουν νουμερα και δεν παιζουν καλα δεν ειναι και τοσο ασφαλες και δεν εχουν και τις τεχνολογιες που υπαρχουν τωρα στους συναγερμους. Μιλαμε για καποιον μαρκας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-04-18, 00:45
Nick_linea terra Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 36
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 82
Nick_linea terra είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα, καλως μας βρηκες!
και εμενα αυτο το λαμπακι που λες δεν αναβει, δεν εβγαλα καποια ακρη και το παρατησα, δεν με νοιαζει κιολας.

Αυτα τα καποτακια στα λαμπακια σχεδον παντου βρισκεις ειδικα σε ηλεκτρολογεια αυτοκινητων, αλλα και αξεσουαρ ισως. Παντως αυτα καιγονται απο τις θερμοκρασιες, λιωνουν, κολανε στα λαμπακια και στο τελος καιγονται. Εγω τα βγαζω. Αν βρεις χρωματιστα λαμπακια ειναι καλυτερα αν θες χρωμα αλλο. Εγω τα εχω βγαλει τα αφησα γυμνα και ειναι μια χαρα, καπως πορτοκαλι φαινονται πισω απο τα πλαστικα γενικα παντου. Δεν με πειραζει.

Για τον συναγερμο προτεινω ξηλωμα και αλλον νεο. Οπως και να εχει πλεον αυτοι οι παλιοι συναγερμοι εκτος οτι κανουν νουμερα και δεν παιζουν καλα δεν ειναι και τοσο ασφαλες και δεν εχουν και τις τεχνολογιες που υπαρχουν τωρα στους συναγερμους. Μιλαμε για καποιον μαρκας.
Καλησπέρα Νικηφόρε,

με συγχωρείς αλλα δεν είχα δει την απαντησή σου. Μπερδεύομαι κι ολας λιγο με το forum ακόμα...σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Είχα βάλει χρωματισά στο καλοριφέρ αλλά ήταν πιο πράσινα και δεν μου άρεσαν. Πήγα στον Φλαμιάτο και είχε με το τσουβάλι..πηρα να χω και καβάτζα.

Οσο για τον συναγερμό δεν ξερω τι να κάνω...είναι κάπως πολύπλοκος κι ολας...έχεις κατι να μου προτείνεις;;

Σ' ευχαριστώ
__________________
find what you love and let it kill you
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-04-18, 06:35
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_linea terra Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Νικηφόρε,

με συγχωρείς αλλα δεν είχα δει την απαντησή σου. Μπερδεύομαι κι ολας λιγο με το forum ακόμα...σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Είχα βάλει χρωματισά στο καλοριφέρ αλλά ήταν πιο πράσινα και δεν μου άρεσαν. Πήγα στον Φλαμιάτο και είχε με το τσουβάλι..πηρα να χω και καβάτζα.

Οσο για τον συναγερμό δεν ξερω τι να κάνω...είναι κάπως πολύπλοκος κι ολας...έχεις κατι να μου προτείνεις;;

Σ' ευχαριστώ
καλημέρα, βλεπω εχεις κανει θεμα για τον συναγερμο εδώ http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=25630
Οποτε σου απαντησα εκει.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-04-18, 19:46
Nick_linea terra Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 36
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 82
Nick_linea terra είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ναι ναι... σ ευχαριστω
__________________
find what you love and let it kill you
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΠΟΡΙΕΣ Νικος Βασ ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 19-01-11 13:39
αποριες ΣΤΑΘΗΣ LK ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 8 07-10-09 17:06
Ερωτησεις, αποριες?? skiaxtros SUPPORT 4 19-07-08 01:06
Ε11??? Αποριες... nicorolla SUPPORT 2 15-07-08 16:20



Page generated in 0,14746094 seconds (80,76% PHP - 19,24% MySQL) with 38 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:33.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)