Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Κλήση Κ.Ο.Κ. στο εξωτερικό.
  #1  
Παλιά 12-03-18, 18:29
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 529
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Κλήση Κ.Ο.Κ. στο εξωτερικό.

Καλησπέρα σας και καλή Σαρακοστή να έχουμε.
Παρακάτω θα σας αναλύσω ένα θέμα που προέκυψε να δούμε αν σε κάποιο του έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο...
Η αυγή του 2018 λοιπόν με βρήκε μαζί με τη σύζυγο στη πρωτεύουσα της Αυστρίας, στη Βιέννη, για βόλτα και τουρισμό. Εκεί νοικιάσαμε μέσω Hertz ένα αμάξι για να πάμε Σάλτσμπουργκ και Χάλστατ (απίστευτα μέρη). Στην επιστροφή το τελευταίο βράδυ πήραμε το αμάξι μαζί στο ξενοδοχείο και θα το επιστρέφαμε την άλλη μέρα στη Hertz. Ρώτησα το receptionist αν μπορώ να παρκαρω το αμάξι μπροστά στο ξενοδοχείο, και με υπέδειξε θέση εντός της εσοχής που υπάρχει μπροστά στο ξενοδοχείο, για να εξυπηρετεί τους πελάτες. Παράνομα μεν, γιατί ήταν για από-επιβίβαση, αλλά με είπε ότι μέχρι τις 08:00 της επομένης δε θα είχα θέμα. Μετά θα ήταν ρίσκο για κλήση γιατί θα εμπόδιζα. Όπως και έγινε. Την άλλη μέρα, 08:01, βρίσκω κλήση. Για την ακρίβεια 2πλότυπο χαρτί, το όποιο σε λέει ότι θα σου έρθει κλήση κάποια στιγμή. Αφού κατάλαβε ο πρωινός receptionist ότι έγινε μαλακία, με είπε ότι αν έρθει κλήση να τους ενημερώσω να το φροντίσουν αυτοί. Περνάει λοιπόν ο καιρός και έρχεται στο σπίτι φάκελος από τη Hertz, η οποία ζητάει 21,4 ευρώ για το λόγο ότι την ενόχλησε ο Δήμος της Βιέννης για τη κλήση και πως η Αστυνομία θα στείλει άλλη κλήση για τη στάθμευση. Κατευθείαν e-mail στο ξενοδοχείο, όπου μετά από αρκετά e-mail με λένε ότι η Αστυνομία δε θα στείλει κλήση (τη ρώτησαν από το ξενοδοχείο σχετικά) και πως για τη Hertz, να πληρώσω εγώ τα λεφτά και το ξενοδοχείο στη συνέχεια να πιστώσει τη πιστωτική μου κάρτα και να μου γυρίσουν τα λεφτά. Με έστειλε μάλιστα και μία φόρμα το ξενοδοχείο να συμπληρώσω για να μου γυρίσουν τα λεφτά. Και άλλη μία φόρμα με έστειλε και η Hertz, για να τους εξουσιοδοτήσω να τα πάρουν καρφί από τη κάρτα μου, για να μη ταλαιπωρηθώ εγώ με εμβάσματα...
Να σας πω την αλήθεια ήμουν ψημένος να τα στείλω τα λεφτά, αφού θα γυρίσουν πάλι, αλλά με πλάκωσαν στα e-mail με τις φόρμες που θέλουν να τους στείλω συμπληρωμένες με τα πλήρη στοιχεία της κάρτας...
Έχει συναντήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Υ.Γ.: Σε όποιον το διάβασε όλο, μπράβο του!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-03-18, 18:45
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπερα, ειμαι ο πρωτος μαλλον που το διαβασα!
αλλα δεν εχω παει ποτε εξωτερικο και δεν ξερω τι να πω!
καπως κουφο μου φαινεται ολο αυτο!
στο τελος υπονοεις οτι μπορει να ειναι απατεωνια? πχ ολα τα στοιχεια της καρτας?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-03-18, 19:12
Το avatar του χρήστη tsavman
tsavman Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Μοντέλο: Ε12 2004, 1.x
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 717
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
tsavman είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Έτσι γίνεται στο εξωτερικό, και είναι και ο λόγος που νοικιάζεις μόνο με πιστωτική πλέον. Για να μπορούν να χρεώσουν τυχόν κλήσεις αργότερα.

Εγώ το βλέπω σωστό, τώρα τι είπε ο ρεσεψιονίστ κλπ δεν θα το υπολόγιζα, θα πλήρωνα την κλήση και τέλος.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-03-18, 20:39
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 529
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ζητάνε τα πλήρη στοιχεία της κάρτας και αυτό είναι που με φοβίζει...θα με πεις εδώ έχουμε παραγγείλει ένα σκασμό πράγματα από aliexpress...
Τα e-mail με το ξενοδοχείο τα έστειλα γιατί ήταν λάθος του receptionist...ας έλεγε ότι δε μπορώ να παρκάρω να το βάλω σε κλειστό parking. Όπως το έβαλα στο Σάλτσμπουργκ και στο Χάλστατ.
Και από την άλλη, αστυνομία δε στέλνει κλήση, αλλά στέλνει η Hertz... ιδιώτης να στέλνει πρόστιμο σε ιδιώτη...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-03-18, 07:43
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 425
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
oυ μπλέξεις .......................
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-03-18, 10:42
Το avatar του χρήστη tsavman
tsavman Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Μοντέλο: Ε12 2004, 1.x
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 717
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
tsavman είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Η αστυνομία δεν μπορεί να στείλει σε εσένα κλήση, καθότι δεν γνωρίζει ποιος οδηγούσε το συγκεκριμένο όχημα τη συγκεκριμένη στιγμή. Στέλνει κλήση στον ιδιοκτήτη (Hertz) και αυτός με την σειρά του βλέπει ποιος είχε το αυτοκίνητο εκείνη τη στιγμή και την προωθεί σε εσένα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-03-18, 13:03
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 529
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ναι, αυτό το ξέρω. Το περίεργο είναι που στη τελική η αστυνομία δε θα στείλει κλήση, η Hertz όμως ζητάει ένα ποσό για το γεγονός ότι την ανακατέψανε. Προφανώς θα ήταν και στους όρους του συμβολαίου που υπέγραψα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-03-18, 16:38
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
πηγαινε σε μια hertz στην ελλάδα και ρωτησε να δεις τι θα σου πουν .. εννοειτε οτι με τιποτα δεν στελνεις τα στοιχεια σου , και πες να σου στειλουν και το συμβολαιο που υπογραψες , και καλα οτι το θελει ο δικηγορος σου , να δεις τι θα σου πουν ...
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Εξωτερικό look tigraki TOYOTA COROLLA E15 26 16-10-09 15:20
Εξωτερικό Βάψιμο apsogos SUPPORT 5 03-02-09 14:23
Εισαγωγή Μτχ Απο Εξωτερικό MARMEL SUPPORT 18 25-05-06 16:30



Page generated in 0,15182710 seconds (80,90% PHP - 19,10% MySQL) with 40 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:08.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)