Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 10-03-09, 20:08
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να πω κι εγω λιγα για μενα. Εκανα την μετατροπη σε συνεργειο αλλα με μαστορες απο την αντιπροσωπια και μου βγηκε τοτε ευκαιρια γιατι εκανα ολη την μετατροπη με καινουρια πραγματα με 1500 ευρο.

Εβαλα ολα τα μεταλλα απο 1ΖΖ εκτος απο τα πιστονια που μπηκαν του 1,6 (αλλα με τις εξτρα τρυπες για να μην καιει και λαδακι!) για παραπανω δυναμη και συμπιεση.

Εκανα δυναμομετρηση (καλοκαιρακι νομιζω ηταν)μονο με μεταλλα-σκουπα-μεσαιο τελικο και μπουζι ιριδιου με 17αρες και τα νουμερα ηταν αρκετα καλα 114,3 αλογα και 19,3 κιλα ροπης.

Το αυτοκινητο πηρε τα πανω του ειδικα ψηλα οταν εβαλα πολλαπλη μπεκ και πεταλουδα. Τι εννοω. ενω χωρις αυτα ουτε καν εφτανα το mazda 3 2litro με τα 150 αλογα μετα ημουν ενα αμαξι πισω. αλλα η δυναμη γενικα του αυτοκινητου δεν φαινοταν στις εκκινησεις τοσο αλλα στα ρεπριζ.


επειτα εβαλα σωστο σωληνα στο μανηταρι μου(thanx Gorilla),αλαξα AFM και δεν ειχα ποια check,εφτιαξα το σασμαν μου λιγο διαφορετικο,εκανα μια ροικη στην εισαγωγη εβαλα 3φτερο exedy δισκο πλατο και ελαφρωσα το βολαν... αν και δεν εχω ακομα προγραμμα θυμαμαι οτι το αμαξι ανοιγε απιστευτα...εκει ειδα οτι χρειαζομουν φρενα..ειδικα οταν εσκαγα την 3η!!!!!

τωρα σε κανα μηνα αν ειμαι ετοιμος...θα σας πω κι αλλα!!!!!
Η αληθεια ειναι πως ακομα και χωρις προγραμμα
__________________
Corolla...ποιο απίστευτο πεθαίνεις...!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5477
Απάντηση με παράθεση