Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 09-03-18, 06:29
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα, να συμπληρωσω ότι συμφωνω με Keichi και κυριως να είναι Γιαπωνέζικα! γιατι άλλες εταιρειες εχουν φτηνα Imitation αλλα μπορει να είναι πχ Γαλλικα, Πολωνέζικα κτλ. Νομιζω και η Ιαπωνικη εχει αρχισει να φερνει όμως και από αλλων κατασκευαστών ευρωπαικων οποτε θελει προσοχή.
Όπως εχω ξαναπει είναι και τι είναι αυτό που θες.
Πχ αμα θες bump stops για τα αμορτισέρ πλαστικα είναι λαστιχενια είναι οκ μπορεις να παρεις ποιο φτηνα.
Αμα πχ πας να παρεις αντλια νερου εεε δεν θα παρεις μαπα μαρκα!
εγω από την Ιαπωνικη ειχα παρει Aisin πχ που την ιδια εχει η Toyota πολλαααα ευρω παραπανω!
Γενικα καποια πραγματα είναι ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΑ στην Toyota χωρις να το αξιζουν πραγματικα!
επισης να πω πως πχ φιλτρο λαδιου από Toyota μου ετυχε MADE IN CHINA!!!!!!!! ενώ από Ιαπωνικη ποιο φτηνο και MADE IN JAPAN!!!!

Μαρκούτσια γιατι να αλλαξεις? αν εχουν θεμα θα παρεις και τα μπροστα όχι μονο τα πισω να είναι ιδια, και θα προτεινα κυριως να παρεις υψηλης πιεσης inox και όχι τα κλασικα λαστιχενια.

Για μαγαζια δες και www.japansparecenter.gr και www.onparts.gr και από αυτους παιρνω αλλα αναλογα τι είναι. Ο δευτερος εχει γενικα ποιο φτηνα πραγματα επειδή εχει από άλλες χωρες όπως Πολωνιας, Γαλλιας κτλ. Αλλα παιρνω μονο μη σημαντικα ανταλλακτικα αν εχουν πολύ σημαντικες διαφορες τιμης όχι τα παντα. Και τους προτιμω γιατι δεν χρειαζεται να παω εγω εκει αντίθετα με την Ιαπωνικη. Επισης το 1ο εχει και ανταλλακτικα από μοτερ εισαγωγης πχ 4EFTE, 4AGZE, 4AGE, 3SGTE κτλ.
Απάντηση με παράθεση