Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 15-12-16, 17:41
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα, εγω θα πω κατι που προφανως δεν θα σου αρεσει. Λογω της δουλειας μου που ασχολουμε με υδραυλικα κτλ σε μαγαζι εχω ειδη στηριξης σωληνωσεων κτλ. Οταν ειχα το Starlet GT το καθισμα οδηγου ηταν χρεπι, πρεπει να το ειχαν τρακαρει και εφυγε το καθισμα....ειχε ακομα και τρυπα η λαμαρινα κατω στο δαπεδο!!! μεχρι και αλλη πλατη ειχαν βαλει και δεν ξαπλωνε καλα! ετσι μου κολησε να βαλω buckets.....πηρα απο εναν μεταχειρισμενα τα sparco speed και ειχαν βασεις που πανε μπρος πισω αλλα ειναι universal δλδ μπορεις να πας το καθισμα μπρος πισω αλλα δεν ταιριαζουν με το δαπεδο και εφτιαξα βασεις απο ραγες για στηριγματα (τα δουλευουν και ηλεκτρολογοι και καναλαδες αυτα) και κατι ντιζακια ραγας και ετσι μπορουσα να ρυθμισω τα καθισματα μεσα στις ραγες και δεξια και αριστερα.
Μιλαμε για πατεντες αλλα ειναι πολλλυυυυυυυ φτηνοτερα απο αυτα που αναφερεις.
Ξεχασα να πω οτι εσπασα τα καθισματα και τις βασεις τους και πηρα τις πατουρες τους οδηγους δλδ και τους ηλεκτροκολησα με τις ραγες, μετα βαψιμο με σπρευ.
Δες φωτος να καταλαβεις.
Στις βαζω ολες για να δεις και το υψος δεν δημιουργουσαν πουθενα προβλημα στο υψος.
Μπορεις να παρεις τετοιες βασεις και να τις προσαρμοσεις στα μαμα καθισματα σου. Αλλα θελει πολυ δουλεια!
οριστε οι βασεις 35 ευρω η μια!!! http://www.racingstar.gr/product/spa...c%ce%bf%cf%82/
και προσωπικα αν παθαινε κατι ενα καθισμα μου θα το πεταγα οπως εκανα στο σταρλετ και θα εβαζα ανακλινομενο bucket αυτο κανει για 2πορτα και δεν θελει ζωνες 3 ή 4 σημειων αλλα παιζει και με τις μαμα.
Εχει απλες μαρκες πολυ φτηνα.....πχ http://www.racingstar.gr/product/basic/ γενικα αμα ψαξεις πουλανε γυρω στα 160 ευρω σε διαφορα σχεδια μαζι με τις βασεις που εδειξα....
η Toyota εχει καβαλησει το καλαμι...ΕΛΕΟΣ αυτες οι τιμες ποια! αρρωστοι ειναι μου φαινεται!!!!
εγω βασικα παρακαλω να σπασει το καθισμα μου γιατι θελω να βαλω buckets....
ξεχασα να πω μεσα στις ραγες (γιατι δεν φαινεται στις φωτος) εχει τετοιο http://www.technocosmos.gr/images/RMKAREPAXIMA.JPG αυτο σφηνωνει στην ραγα δλδ σερνεται μεσα τις και μπορει να παει οπου θες μεσα σε αυτην, εχει τρυπα Μ8 δλδ 8mm για βιδα και ετσι οι βιδες των βασεων περασαν εκει. Αυτο που επετρεπε οπως ειπα πριν να μπορω να ρυθμιζω τα καθισματα με ενα τεραστιο ισιο κατσαβιδι και δεξια αριστερα.
Και μην πει κανεις οτι μπορει να φυγει γιατι το ειχα ετσι παρα πολλα χρονια 2002-2007 και ποτε δεν εγινε τιποτα και δεν οδηγουσα ηρεμα!
ακομα και με το τρακαρισμα στραβωσαν ολα στο πλαι απο την πορτα οδηγου και το bucket στην θεση του! η βαση δεν εκανε κιχ αλλα πηρε το δαπεδο!!!
αυτος που τα αγορασε μετα το 2008 δλδ επαθε πλακα απο την κατασκευη των βασεων που ειχα φτιαξει!
επειδη εχω 2πορτο δεν τα εβαλα στην corolla αλλιως δεν θα μπορουσε κανεις να μπει πισω!
δεν ξερω πως ειναι οι βασεις στο μοντελο σου φανταζομαι θα μπορει να γινει καποια πατεντα στις υπαρχουσες να μην πλεκεις με πολυ δυσκολες πατεντες.
αν μπορεις να σηκωσεις αναλυτικες φωτος να δουμε μηπως σκεφτουμε κατι!





Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 15-12-16 στις 18:03.
Απάντηση με παράθεση