Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 09-06-10, 22:59
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Καταρχην να ξεκαθαρισω πως υπερκυβισμος δεν σημαινει ρεκτιφιε. Δεν κανεις ρεκτιφιε σε καμια περιπτωση. Ο κυβισμος αλλαζει μονο λογο της διαδρομης του εμβολου. Λεγεται απλα υπερκυβισμος επειδη πας απο τα 1400cc στα 1800cc και αυτο λογω αυξημενης διαδρομης εμβολου και οχι λογω ρεκτιφιε. Η διάμετρος των κυλίνδρων ειναι ακριβως η ίδια.

Και εγω στο μπλοκ μου απο 4zz εχω βαλει τα εντοσθια απο 1zz (στροφαλο, μπιελλες, ελατηρια και τα καινουρια εμβολα με τις πολλες τρυπες) και μπηκαν κουτί χωρις το παραμικρό πρόβλημα.

Αν τωρα εσυ εχεις και πολλαπλες, πεταλουδες, εγκεφαλους, μπεκ, χταπόδια κτλπ κτλπ απο το 1zz σου, πιστευω θα κουμπώσουν επανω μια χαρα. (Και εγω εχω βαλει επανω πολλαπλη-πεταλουδα απο 1zz). Βασικα δλδ δεν βλεπω που θα εχεις προβλημα. Και εγω αν βαλω ολα τα περιφεριακα απο 1zz στο μπλοκ μου θα εχω ενα πληρες 1zzfe. Απλα θα χρησιμοποιω τον όρο "υπερκυβισμο" επειδη κάποτε ημουν 1400cc...

Τεσπα, ο μονος που μαλλον μπορει να ξεκαθαρίσει 100% την ερωτηση σου είναι ο sotoskap που δουλευε σε TOYOTA στα ανταλλακτικα. Αν θελεις στειλε του ενα ΠΜ (εκτος και αν δει το θεμα και απαντησει πρωτος εδω).
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση