Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 12-04-09, 19:15
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Thumbs down

Το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι η ΕΟΣ που έκλεισε, αλλά οι αρκετές άλλες που είναι ανοιχτές, παίρνουν πιστοποιητικό φερεγγυότητας από το Υπουργείο (πώς άραγε) και δεν αποζημιώνουν αυτούς στους οποίους οφείλουν, κωλυσιεργώντας και φέρνοντάς τους στα πρόθυρα εγγεφαλικού, καρδιακού και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!
Με μία τέτοια ασφαλιστική εταιρεία έχω μπλέξει κι εγώ, όταν ένα κωλ0παιδο παραβίασε προτεραιότητα μπαίνοντας σε λεωφόρο και κατέστρεψε την Corolla μου! Ευτυχώς που βγήκαμε γεροί μέσα από το αυτοκίνητο...
Αυτό που δεν έχει μπορέσει να μου εξηγήσει ποτέ κάποιος ασφαλιστής, είναι γιατί ενώ πληρώνω κανονικά τα ασφάλιστρα που μου ζητάνε για τα οχήματα που έχω, όταν έρχεται η ώρα να αποζημιωθώ, μου βγάζουν την πίστη και μου κόβουν χρήματα από δεξιά και αριστερά για τις π@π@ριές της παλαιότητας κλπ, κλπ;
Και στο τέλος-τέλος, αφού τα ασφάλιστρα είναι βάσει του ποσού αποζημίωσης (το οποίο φτάνει τις μερικές εκατοντάδες χιλιάδες €), γιατί μας βγάζουν την ψυχή για 5.000 και 10.000€;
Με αυτά που βλέπω, διαβάζω και βιώνω, μάλλον ΚΑΙ το σύμπλεγμα ασφαλιστικών εταιρειών ασφαλειών αυτοκινήτου είναι άλλη μία φούσκα με οσμή απάτης...
Πάνος.

ΥΓ: Αλλά εμείς σε αυτή τη χώρα, ασχολούμεθα με το αν θα γίνουν διπλές εκλογές το καλοκαίρι...
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση