Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 15-06-14, 23:20
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το να ειναι κατι κατασκευαστικο λαθος και μετα να στο επιδιορθωνει μονη της δε το θεωρω προβλημα τη στιγμη που στο λυνουν. Και ναι, οταν το λαδι ειναι παχυ ασχετα το ποσο η οχι, δεν παυει να ειναι πιο παχυ απο το 5/30 και να μη μπορει να περασει. Το ιδιο ισχυει στα TS. Να τα βγαλουμε και αυτα προβληματικα γιατι αν βαλεις 10αρι θα το καψει; Οποτε ΕΙΝΑΙ και θεμα ιξωδες. Οταν ειχα πρωτοπαρει το αμαξι και ημουν με τα παλια πιστονια, ο αλλος μου ειχε πει δεν εκαιγε σταγονα λαδι. Οπως και ισχυε γιατι οταν εκανα σερβις μετα απο 7000 χλμ, δεν ειχε καψει τιποτα, και του εβαλα 10αρι μου εκαψε μισο η λιγοτερο απο μισο λιτρο στα 7000χλμ. Μετα εβαλα 5αρι και παλι δεν εκαψε σταγονα. Εξηγησε το μου αυτο. Λαδι αρχισε να καιει παλι στα 170 χιλιαδες χλμ. Μετα απο 60-70 χιλιαδες χλμ στον κοφτη ως επι το πλειστον. Αλλα εγω το προκαλεσα. Το βγαζει παλι προβληματικο το μοτερ απο τη μανα του; Η απλα εγινε οβαλ μεσα ο κυλινδρος; Λεω εγω ο χαζος τωρα. Και για να τελειωνει και εδω σιγα σιγα, πιο αμαξι δεν καιει λαδι; Εστω και λιγο. Παρε παραδειγμα και ολα τα vag. Δεν καινε λαδια; Ποσο μαλλον τα audi; Προβληματικα και αυτα; Αν ειναι ετσι να παρουμε ποδηλατα δηλαδη..
Απάντηση με παράθεση