Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 20-04-20, 13:12
Το avatar του χρήστη trelokomio
trelokomio Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Μοντέλο: E12 1.4 f/l
Περιοχή: Θεσσαλια
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 238
trelokomio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα μπουζι απο ποτε ειναι στο αμαξι? μηπως και εχουν σχεση?
Δυστυχως οπως ολα τα πραγματα που πανε ζευγαρια, οταν χαλασει το ενα εκει γυρω σαν χρονικο οριο χαλαει και το αλλο.
Σε οσα αμαξια ξερω ατομα που ειχαν με 4 και αρχισαν να χαλανε μετα αρχιζουν και οι αλλοι αντε να εχουν λιγους μηνες διαφορα.
Οταν εχεις ποσα χρονια και ποσα χλμ στην πλατη καποια στιγμη ειναι αναμενομενο οτι θα γινει.
Παρε τουλαχιστον και τους αλλους ιμιτασιον με εγγυηση οπως λεει ο φιλος ποιο πανω δες και απο εδω www.onparts.gr
Και φυσικα νεα μπουζι οτι λεει ο κατασκευαστης καλυτερα.

Μεταχειρισμενους? με ΤΙΠΟΤΑ!!!! 1000 φορες καλυτερα ημιτασιον!
Και που ξερεις αν τα εχουν φαει και εκεινοι τα ψωμια τους? και θα σου δωσει εγγυηση? και αντε να δωσει για ποσο καιρο οσοι δινουν κατι λιγους μηνες δινουν συνηθως.
Οι μεταχ σιγουρα θα κανουν οσο εχουν οι ιμι που θα ειναι καινουριοι και με εγγυηση για χρονια.
Οσο αφορα τα μπουζι, προσωπικα βαζω παντα γνησια της toyota και τα αλλαζω παντα ανα 30.000 , σε αντιθεση με το επισιμο βιβλιαρακι ππυ προτεινει αλλαγη μπουζι ανα 60.000 χιλιομετρα. Απ οτι κοιταξα το bookσερβις η επομενη προγραμματισμενη αλλαγη μπουζι ειναι στα 255Κ χιλιομετρα, τωρα εχω 250Κ, να κλαταρανε τα γνησια μπουζι στα 25Κ και 1.5 χρονο που τα εχω πανω νομιζω δεν παιζει, μαλλον εχουν φαει τα ψωμια τους οι πολ/στες. Οποτε καλυτερα καινουργια ιμιτασιον, θα παω αυριο πρωι να παρω και θα τον περασω μονος μου να γλιτωσω τα εργατικα ετσι και αλλιως ειναι κατι πολυ απλο η αλλαγη τους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trelokomio : 20-04-20 στις 13:20.
Απάντηση με παράθεση