Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 20-01-18, 11:33
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα, το φλας ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ!
συμφωνα με τον ΚΟΚ εχει προστιμο τουλαχιστον οταν το ειχα κοιταξει 80 ευρω.
ΔΕΝ υπαρχει ΑΜΑ ΘΕΛΩ!!!!
ειναι πολυ κακο να μην αναβει καποιος φλας. Δεν ειναι μονο για τα αυτοκινητα απο πισω σου αλλα και τους απεναντι (αναλογα το σημειο) αλλα και κυριως για τους πεζους!
περιμενουν καπου να περασουν απεναντι και στριβουν αυτοκινητα ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ και πανε να τους πατησουν!!! το εχω δει ΑΠΕΙΡΣ φορες!
αν ημουν τροχονομος θα ειχα κοψει κολους....Δεν ειναι δλδ δυνατον να ψαχνουμε αν εχει προστιμο ή οχι για να μην το αναβουμε!!! ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΟΟΟΟΟ δυσκολο ειναι ?????

Καταρχην πανε με μια ταχυτητα ξαφνικα πατανε φρενο και στριβουν οποτε και να εχεις αποσταση οταν το κανει αυτο θα πεσεις ισως πανω του.
Αυτον βρισκω λεει 2007 ομως http://www.yme.gr/imagebank/categories/KOK_pdf.pdf
εχει και προστιμο σε αποτομη επιβραδυνση χωρις προειδοποιηση 40 ευρω λεει, σελιδα 182.

Σελιδα 182 λεει
Ελιγμοί οχημάτων, μη χρήση
δεικτών κατεύθυνσης (φλας)
80 ευρω προστιμο, 10 μερες αφαιρεση αδειας οδηγησης και στοιχειων κυκλοφοριας....μακαρι να παει 1.000.000 ευρω και 1 χρονο αφαιρεση....για το φλας οχι ελιγμους χρειαζεται για τις λακουβες!!!!

Εχει κανεις νεοτερο απο το 2007? εχω ακουσει για αλλαγες και δεν βρισκω νεοτερο!!!

Δεν ξερω λοιπον τι εκανε το φλας ΠΡΙΝ το 2007 αλλα απο το 2007 ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΤΑΤΟ και ειδατε τι προβλεπεται γιαυτο ΠΡΟΣΟΧΗ. Μαθανε οι Ελληναρες το τσιγαρο στο κουλο, να κρεμεται σαν παραλυτο εξω απο το παραθυρο!!!! και να μην αναβουν το φλας.....

και κατι αλλο ακομα, ειχε προστιμο πριν για παρεμποδιση ρανταρ κτλ ταχυτητας, πλεον εχει το ιδιο προστιμο δλδ 2000 ευρω!!! και αφαιρεση παντων για κανα μηνα ακομα και για προειδοποιηση ρανταρ που εγω το εκλαμβανω και οτι ειναι μεσα και τα προγραμματα GPS που δειχνουν που ειναι οι καμερες με τα φωτορανταρ!!!
προσοχη πολυ!!!! εγω εχω νεο GPS και γιαυτο ΔΕΝ το εχω βαλει τωρα.
Εχει τυχει να περνανε διπλα μου ή να ειναι πισω μου ή να εχω ανοιχτο το παραθυρο πχ και να μιλησει το GPS (το παλιο) και να πει σε τοσα μετρα καμερα κτλ....τι θα γινει αν το ακουσει καποιος αυτο???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 20-01-18 στις 14:03.
Απάντηση με παράθεση