Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 12-04-05, 20:53
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
η alfa sud έχει αφήσει εποχή..απο τα πιο εμπορικά μοντέλα της εποχής της...τα άλλα τα ανέφερα μονο και μονο για το "Να μην ξεχνιομαστε ποτε κανενας ιταλος δεν στροφαρε 8900 ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ".....απλά επειδή η κατάσταση είναι αυτή που είναι σήμερα ας μην ξεχνάμε και το όχι τοσο μακρυνό παρελθόν...

οι ιταλοί ξέρανε κάποτε πολύ καλά να φτιάχνουν κινητήρες απόδοσης, με τα ηλεκτρικά τα βρίσκανε σκούρα..και ακόμα ξέρουν απλα δεν εχουν τα κονδυλια εξελιξης. (lancia hf intergrale. fiat coupe, punto gt (fire) , alfa 3.2gta,)...

τωρα το έχουν ρίξει σε πετρελαιοκινητήρες 1.9jtdi multirail 150ps 31kgr,.....

το φθηνά πάντως εντέλώς φιλικά επέτρεψε μου να έχω μια ενσταση με ποια έννοια..?όλα πλέον έχουν γίνει φθηνά με τα δάνεια που χρεώνονται όλοι για να αποκτήσουν ένα αμάξι που τους το παίρνει η τράπεζα εν τέλει...γιατι δεν μπορώ να δεχθώ ότι ο έλληνας που διαμαρτύρεται για το 0.2Ε αυξηση της ντομάτας, το βράδυ πάει κοκκίνου χαλάει κανα 500αρι και την επόμενη μέρα παραγγέλνει ένα celica ts...
΄
πόσα αμάξια apo σημερινά "φθηνα" κυκλοφορούσαν παλιά όπου ούτε τα δάνεια υπήρχαν και ο κόσμος είχε το μυαλό στο κεφάλι του και το χέρι του έμπαινε στην τσέπη όσο μπορούσε και όχι όσο μπορεί να φτάσει μελλοντικά και βλέπουμε...πόσα ακριβά αυτοκίνητα κυκλοφορούσαν παλιά??

εν πάσει περιπτώσει θεωρώ ότι ένα αμάξι πάνω απο 25000Ε μόνο φθηνό και προσιτό δεν είναι...

προσωπικά κυκλοφορώ με αμάξι που έκανε μαμα ασχετα με το ποσα του έχω ρίξει 6 εκατομυρίων και νομίζω πλέον ότι ή όλλοι γύρω μου είναι ζαμπλουτοι...
βλεπεις την κάθε κυριούλα με τζιπαρα 40000Ε και κάθεσαι και αναριωτιέσαι το πήρε γιατί τα έχει ή το πήρε καταχρεωμένη γιατί έτσι πρέπει...

sorry για το off-topic αλλα με συνεπήρε...
Απάντηση με παράθεση