Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 14-09-13, 12:23
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
1 λιτρο στα 5000χλμ δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα...Πολυ νορμαλ ειναι...Ολα τα αμαξια καινε λαδι, ειδικα τα TOYOTA...Εμενα και τα 3 toyota καινε λαδι...Η ε90 1λιτρο/5000χλμ...Η 101 1λιτρο/5000χλμ και το VVT-i 0,5λιτρο/5000χλμ...Και το vw μου 1λιτρο/3000χλμ...
Και δε ξερω κανενος φιλου και γνωστου που να μη τσιμπαει παρομοιες ποσοτητες...
Αυτοι που ειχαν προβληματικα μοτερ, καιγανε 4 μπουκαλια σε αυτα τα χλμ...
Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να συμπληρωνω φυσιολογικες ποσοτητες λαδιου( π.χ 1 λιτρο/5000χλμ), δεν ειναι κακο...


Σε μια φαση η ε90 μου ηταν χαλασμενη απο τσιμουχακια και εκαιγε 1λιτρο/ 700 χλμ...Καπνιλες, μποχα, μπουκοματα, χαμος...Σ αυτη τη περιπτωση ειναι προβλημα...Σ αυτες τις περιπτωσεις χρειαζεται να κανεις κατι...
Αλλα 1λιτρο/5000χλμ ειναι πολυ κομπλε...Δεν υπαρχει προβλημα...

Στην ε90 και στο VW μονος μου με τα χερια μου εβαζα τα καινουργια ελατηρια στα πιστονια και εκανα ολες τις επισκευες...
Το στανταρ κενο που κανει το ελατηριο στην εγκοπη του, οταν ειναι φορεμενο στο κυλινδρο, ειναι ορατο ακομα και με γυμνο ματι...Να φανταστητε αλλα ελατηρια δεν κανουν και θελουν και τροχισμα κιολας για να του ανοιξεις επιτηδες το κενο στις προδιαγραφες που πρεπει...Ειναι αδυνατον να μη παιρναει λιγο λαδακι να το καψει...
Ολα τα μοτερακια καινε λαδι ρε παιδια...Δεν γινεται να μη καψουν...
Το εχω δει με τα ιδια μου τα ματια και εχω συνηθισει στην ιδεα...
Μη στεναχωριεστε γι αυτο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Edessaios : 14-09-13 στις 15:03.
Απάντηση με παράθεση