Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 15-02-18, 14:11
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από babis92 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτομαι να μετατρεψω το κορολλα μου σε 4εφτε με κορμο πασεο 1,5 ομως γυρω στα 180 αλογα.
Ειναι εφικτο ; αξιοπιστια ; καταναλωση ;
Θα μπει 6αρι σασμαν απο g6 ;
καλησπέρα, γενικα συμφωνω με τον Γιαννη.
Τωρα να πω ότι θες ΠΑΡΑ πολλα ευρω που δεν αξιζουν.
Μπορεις απλα να βαλεις 4EFTE και να εχεις με παραπανω πιεση τα ιδια αλογα.
Με μαμα σωθηκα το μοτερ αντεχει μεχρι 1bar απ οσο ξερω οσους το εχουν κανει, και 0.9 σταθερο με 1.1 overboost ξερω ατομα.
6αρι σασμαν ΟΧΙ, δεν ανοιγει καλα στα τούρμπο μοτερ, όχι ότι δεν κανει, προτινομενα είναι από starlet gt ep82 το C52 και το C56 από glantza τελευταιας γενιας. Το C52 είναι σαν τα C150 τα ατμοσφαιρικα ισως και η 101 να εχει αυτό, εχει η Ε11 και το starlet ep82 αυτό εχω τωρα, αλλα η 1η είναι πολύ κοντη. Όλα τα αλλα είναι ιδια όπως και το final diferencial ratio.

Aυτο που λες είναι εφικτο, ξερω ατομο που το ειχε κανει και εσπασε με την μια με παραπανω πιεση από το 4efte....
δεν αντεχει θελει πολλα λεφτα για δουλειες.
Αλλαζεις τα πανω κατω και μενει κορμος από πασεο και μπιελες είναι ποιο μακριες αλλα δεν αντεχουν πολλα πολλα.
Πιστονια από το άλλο κτλ.

Αν θες να το κανεις αφηνεις το 4EFTE και βαζεις μερικα περιφερειακα λιγη πιεση παραπανω 0.9 δλδ και εισαι 1ο σταδιο και εχεις τα αλογα που λες πανω κατω.
Δλδ θες εξατμιση, I/c μπροστα άλλο, σκαστρα, φιλτρο, καταλυτη ελευθερο από κατω, downpipe, wastegate actuator, καποιο προεγκεφαλο ή apexi SAFC κτλ ή ετοιμο εγκεφαλο από JAPAN πειραγμενο.
Και μαμα σχεδόν να είναι μια χαρα εισαι με 0.7bar πιεσης.

Εγω μαμα σχεδόν, φιλτρο, εξατμιση και μαμα ic μπροστα, εχω καταναλωση μεσα στην πολη 10+ και σε ταξίδια εχω δει και 7,4 ΠΟΛΥΥΥΥΥ σπανια σαν χελονα αλλα για να παω μεσα στην πολύ κατω από 10, εχω δει 9.2 και με περνουσαν τα παπακια τα 50αρια....
αυτά με μαμα τουρμπινα, πιεση 0.75bar τερμα και πολυυυυυ χαλαρη οικονομικη οδηγηση.

αν θες αξιοπιστια ΞΕΧΝΑΣ αυτό που λες!!!
μαμα 4EFTE αυστηρα!!!! μονο φιλτρο-εξατμιση-σκαστρα αντε και I/c.
Aν σε ενδιαφερει οικονομια μενεις με 4EFE! δεν εχεις οικονομια με αυτά τα μοτερ και ειδικα τοσο παλια!
Απάντηση με παράθεση