Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 13-06-23, 10:47
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα, καταρχην για service μην πηγαινεις Toyota πληρωνεις αδικα παρα πολλα χρηματα, βρες εναν καλο μηχανικο να πηγαινεις εκει.
Για ανταλλακτικα τωρα μονο οτι δεν υπαρχει ιμιτασιον σε toyota ή οτι ειναι ακρως σημαντικο, υπαρχουν πολλες καλες μαρκες aftermarket.
Πχ τα ψαλιδια που λες εβαλα της monroe και αμορτισερ βρισκεις και αλλου kayaba, οσον αφορα τα ελατηρια εβαλα της Kilen σε μαμα υψος και ειναι τελεια και με τελεια τιμη.

Τσοκ λεγαμε στα παλια μοτερ με καρμπυρατερ, τσοκ τωρα δεν λεμε πουθενα, δεν καταλαβαινω καλα τι εννοουν μηπως την βαλβιδα ρελαντι (ICV)? αν ειναι αυτη και σε εμενα 4eFTE την πουλαν μεταχ μαζι με την πολλαπλη εισαγωγη! και η καινουρια τοτε εκανε τα ιδια χρηματα και δεν εβαλα ποτε.

Εγω πιστευω οτι δεν φταιει αυτο.

Δες βαλβιδα ψυχρης εκκινησης σε ημιτασιον εχει 6-10 ευρω γνησια κανει 60-70+ ευρω. Κατι τετοια μου τα εκανε, ειδικα με κρυο δεν επαιρνε μπροστα καθολου ευκολα.

Μετα η μπαταρια ποσο παλια ειναι??? μπορει και αυτη και τελος μπορει να φταιει ακομα και η μιζα.

Μπορει και να εχουν πειραξει καμια βιδα για το ρελαντι πχ πανω στην πεταλουδα στην ντιζα και να μην μενει εκει που πρεπει.

Εγω στην ζωη του κινητηρα μου 4EFTE που εχω απο το 2003 εχω αλλαξει 2 φορες μπουζοκαλωδια και το κεντρικο του πολλαπλαστιαστη μπορει και 3 και αυτο την μια με βαρεσε το ρευμα και εγινα μπαρμπεκιου με καπνους απο το κεφαλι....μην το δοκιμασει κανεις...

Αλλα την μια ηθελα σιλικονης μπλε και την δευτερη ειχα καψει 2 φορες φλαντζα και εγιναν βραστα μακαρονακια...καλο θα ηταν ωστοσο να τα αλλαζουμε καθε πολλες χιλαδες χλμ πχ στις 100000.

Τελος βενζινη βαζεις καλη? μηπως επεσες σε νοθευμενη??? παιζει και αυτο!
Απάντηση με παράθεση