Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 20-11-14, 15:27
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Αντρεα σε καμια περιπτωση δεν ριχνω μαυρη πετρα και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν παντρευομαστε και κανεναν.......
Εξαλλου δεν εχουμε συμφερον απο κανεναν,δεν βαζουμε λεφτα σε καμια τσεπη,την πλακα μας και το χαβαλε μας κανουμε!!!

Απλα ο λογος που εγω αν ερθω ΔΕΝ θα δυναμομετρησω δεν εχει να κανει με την αλλαγη-αντικατασταση του ΜΑΙΚΟΝ σε καμια περιπτωση ,αλλα με την επιλογη 1ον της οικογενειας Φωτεινελη(αν και δεν εχω κανενα προσωπικο γενικα ,αλλα ειδικα απο την ΜΙΑ και μοναδικη εμπειρια μου το 2010 μαζι τους στην τοτε μετρηση του Punto μου) και 2ον στην επιλογη του ΜΑΗΑ ως τυπο δυναμομετρου εκ κατασκευης οχι εκ ρυθμισεως και εγω να το αγοραζα δεν θα μπορουσα να κανω κατι ......


Αυτα για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις!!!

Για την ιστορια υπαρχουν και αλλοι 2 στο μυαλο μου στην Αθηνα που μου ερχονται με την πρωτη , χωρις να εχω καποιο οφελος ,ξερω οτι ειναι πολυ οκ και ειναι
1ος chiptronic με δυναμομετρο ΤΑΤ που εχω μετρηθει και ειναι και πολυ οκ τυποι
και 2ος ο Dynoworx που εχεις μετρηθει και εσυ Αντρεα στο VAMAG ,εγω δεν εχω παει εκει ,αλλα οταν ηταν το VAMAG στην Θηβα στου Freddy με το προπερσινο dynoday του Greek Renault Club!!!

Εκτιμηση το ΤΑΤ πιο αυστηρο απο το DASTEK της ΜΑΙΚΟΝ ισως και απο το ΜΑΗΑ του Φωτεινελη(δεν μπορω να το πω με απολυτη ακριβεια) αλλα και το VAMAG το γνωριζεις και εσυ Αντρεα ομοιο σχεδον με του ΜΑΙΚΟΝ και πιο αισιοδοξο θα λεγαμε απο το ΜΑΗΑ(και αυτο με εκτιμηση του 2010),θα φανει φετος απο σενα!!!


Φυσικα υπαρχουν και αλλοι με αλλα δυναμομετρα π.χ Δημητριαδης επισης Πειραια με δυναμομετρο MUSTANG που μετρα ΜΟΝΟ ροδες!
GEARTECH ,extreme Tuners,Νικηφορος και οι 3 με DYNAPACK που μετραν πλημνες!(και ο Μαλλιωρας δεν ξερω αν το εχει ακομα....δε τον ακουω πια)
Plex Tuning του Ανδριανακη που μετρα παλι πλημνες με το Rotortest δυναμομετρο του !!!
Dynojet του Στρατη στον Πειραια επισης ΤΡΟΧΟ!

Σε αυτους δεν εχω μετρηθει συγκυριακα ΠΟΤΕ!!!

Υπαρχουν και αλλοι οπως της POWERCHIPS που πηγαμε με το Renault Club και ειχαμε τα ευτραπελα που σας προειπα με Dynomet !

Ακομα υπαρχουν τα Dynorace και Dimtech που δεν γνωριζω ιδιοκτητες και δεν τους ακουω στην Πιατσα!
Υπαρχει αλλο ενα της REACTION αν δεν κανω λαθος του Κακκου του Προγραμματιστη και το ΜΑΗΑ του συνεπιθετου Τσακανικα στον Πειραια και ΣΙΓΟΥΡΑ ξεχναω και αλλα .......

Οι επιλογες αρκετες!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis gt : 20-11-14 στις 15:37.
Απάντηση με παράθεση