Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 15-02-17, 06:35
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα! επανερχομαι μετα απο τοσο καιρο. Τελικα το συστημα αυτο δεν δουλευει τοσο καλα οσο νομιζα. Ειναι οριακη η ντιζα στο συστημα του πορτ μπαγκαζ και μετα απο ελαχιστα ανοιγματα συνεχεια χαλαρωνει η βιδουλα της και μετα κανει την κινηση αλλα δεν εχει δυναμη να ανοιξει.
Αν το εχω πολυ σφιχτο δεν κλεινει το πορτ μπαγκαζ γιατι κραταει τον μηχανισμο σε λαθος θεση, αν ειναι ποιο χαλαρα δεν την ανοιγει, εχει ενα πολυ μικρο οριο που δουλευει σωστα και λιγο να χαλαρωσει μετα δεν δουλευει παλι.
Επισης αμα πεσει κατι πανω στο συρματοσχοινο πχ το μπετονακι νερο, λαδι κτλ που εχω πισω τοτε ανοιγει μονο του! παλι καλα που το βλεπω στο καντραν αυτο απο την ενδειξη.
Εχει κανεις καμια ιδεα πως αλλιως να το κανω?
δλδ αντι συρματοσχοινο να ειχα κατι ποιο σταθερο, σκεφτηκα τα μοτερακια απο ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριες, αλλα εδω θελουμε να υπαρχει επαναφορα στην αρχικη θεση. Εκεινα πανε απο την μια και θελουν εντολη να πανε απο την αλλη.
Οποτε δεν παιζει ετσι.

Αν εχει κανεις καμια ιδεα ας την ριξει. Στην τελικη το εχω φτιαξει και σπανια μου δουλευει και βαριεμαι καθε λιγο να ρυθμιζω το συρματοσχοινο γιατι θελει αρκετες δοκιμες για να πετυχω το σωστο σημειο!

μηπως αν πιασω το συρματοσχοινο του μοτερ με ναυτικα κλειδια που λεμε 2-3 μαζι ειναι καλυτερα να μην φευγουν? αυτο που ειχε μαζι ειναι μονο ενα, με μια μονο βιδα.
Απάντηση με παράθεση