Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 13-12-13, 15:42
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Εχω ακούσει ότι ο θείος της αδερφής του μπατζανάκη του κολλητού του ξαδέρφου του κουμπάρου μου έβαλε ελατηρια ΤΤΕ μαζί με αμορτισέρ ΚΑΥΑΒΑ AGX.

Νομίζω ειναι ακριβως ό,τι θέλεις. Δεν θέλεις coilover που ειναι για το καλυτερο κρατημα αλλα ειναι και πανακριβη.
Δεν θέλεις όμως ουτε μια απλή αναρτηση γιατι εισαι ανήσυχος οικογενειάρχης και καμιά φορά ζητάς και το κάτι παραπάνω...

Λοιπόν τα KAΥABA AGX ειναι ρυθμιζόμενα μονο στην σκληρότητα και η ρυθμιση ειναι πολυ απλή (γυρίζεις μια βάνα στα πισω ή στριβεις μια βιδα στα μπροστά). Το βαζεις οσο θες και όταν θες. Αλλιως βρισκεις μια ενδιάμεση ρυθμιση για ολα τα γουστα.
Τα συνδυάζεις με ελατηρια της ΤΤΕ 3 πόντων χαμηλωμα τα οποία συνεργάζονται τέλεια με τα AGX.
Οπότε πετυχαινεις ενα μικρο χαμηλωματακι (αλλα πολύ ομορφο στο μάτι) συν καλό κρατημα αλλά όχι κοπάνημα.

Για να μη σε κοροιδευω με μπατζανάκηδες και θείους, ετσι ακριβως εχω το δικό μου Ε12 (υπερκυβισμένο) εδώ και καιρό και εχω 2 παιδιά.
Επίσης ο corollapatra εχει το TS του έτσι και μπορει να σου πει και εκεινος την αποψη του.

Επισης... τα AGX μπορεις να τα φέρεις απο εξωτερικό πολύ φτηνά. Θα σου δωσει το σάιτ και τους κωδικούς αυτό το πανάρετο παιδί ο corollapatra.

Τα ελατηρια ΤΤΕ ειναι της eibach οπότε μπορεις να τα βρεις με αυτο το ονομα για να μην ψαχνεις ως ΤΤΕ.

Αυτο προτείνω εγω γιατι ψιλοκαταλαβαινω τις αναγκες σου κρίνοντας από εμενα.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση