Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
πολλαπλασιαστης 2ου κυλινδρου
  #1  
Παλιά 11-04-16, 09:28
Το avatar του χρήστη djgas1
djgas1 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-02-2013
Περιοχή: Ιλιον
Μηνύματα: 146
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 150
djgas1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πολλαπλασιαστης 2ου κυλινδρου

καλημέρα και καλή εβδομάδα

το σαββατοκυριακο που μας περασε και συγκεκριμενα σαββατο μου αναψε η ενδειξη check engine στο corolla μου μοντελο 2008 1600cc. νομιζω κινητηρας Ε12. στην οδηγηση δεν παρουσιασε κανενα προβλημα που να με κανει να υποψιαστω κατι! το εσβησα με αφαιρεση πολου και για μια μερα δεν αναψε ξανα! κυριακή ομως το ξαναβλεπω αναμενο και κατα την πορεια της οδηγησης! αφου ελεγξα μεχρι και ταπα ρεζερβουαρ, το αφησα ετσι! σημερα το πρωι ειχε ξανασβησει! το παιρνω και το παω στην τουοτα για ελεγχο! το πορισμα ηταν ο πολλαπλασιαστης 2ου κυλινδρου με κωδικο ανταλλακτικου 90919-02258. το κοστος ειναι στα 132,60.
οι σκεψεις μου τωρα ποιες ειναι???
ο ελεγκτης που το ειδε στο διαγνωστικο και εβγαλε τον πολλαπλασιαστη μπροστα μου, μου ειπε πως δεν ειναι οτι δεν δουλευει, λειτουργει κανονικα αλλα δεν δινει σημα στον εγκεφαλο για να περασει το τεστ!
ο υπευθυνος που δεν το ειδε καθολου ομως μου ειπε πως καποια στιγμη θα σε αφησει!
και ερωτω! ειναι δυνατον να μη δουλευει σωστα και να αναβει στην πορεια χωρις να εχω ουτε κομπιασμα ουτε ρεταρισμα ουτε τιποτα?παρα μονο το λαμπακι?
__________________
1ο μου αμαξι: STARLET 1300 EP82. εχει 680.000 χλμ. και κινειται απροβληματιστα χωρις να καιει σταγονα λαδι....δεν εχει ακουμπησει ακομη χερι την μηχανη του!!!
2ο μου αμαξι: IMPREZA WRX μοντ 2002. στα 6 χρονια που το ειχα, εκανε 97.000 χλμ καιγοντας βενζινη που αντιστοιχει στην αγορα 6 corolla(1600).
3ο μου αμαξι: COROLLA LUNA 1.6 μοντ 2007. αγοραστηκε με 60.000 χλμ τώρα εχει 120.000 χλμ και λειτουργει οικονομικα και απροβληματιστα

corolla
Απάντηση με παράθεση