Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 11-03-18, 13:23
costas.x Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Ηλικία: 64 male
Μηνύματα: 139
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 179
costas.x είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημέρα.
Οπως σε όλα έτσι και στα made in china υπάρχουν ποιότητες.
Εμείς βλέπουμε αυτά που έχουν στα καταστήματα που είναι φθηνά και κατώτερης ποιότητας και νομίζουμε οτι όλα τα κινέζικα είναι έτσι.
Επειδή έχω ενα κόλλημα με μάρκες πρώτης τοποθέτησης σε οτι αφορά τα ανταλλακτικά θέλω να πιστεύω πως όπου κι αν κατασκευάζονται πληρούν τις προδιαγραφές του κατασκευαστή.
Το πρόβλημα νομίζω πλέον πως δεν είναι αν το επώνυμο ανταλλακτικό που θα πάρω είναι made in pe ή made in japan αλλά αν είναι γνήσιο η μαιμού.
Νικιφόρε εσύ που φοράς ιριδίου δες τα παρακάτω και πες μου αν μπορείς να βγάλεις άκρη.
Σε εμένα πάντος -με συσκευασία ιριδίου στο χέρι και αντιπαράθεση με τις εικόνες - τα μισά σημάδια μου έδειχναν οτι κρατάω γνήσιο μπουζί στο χέρι και τα άλλα μισά οτι είναι μαιμού.

https://www.driven2automotive.com/bl...rk-plugs-2017/

https://forum.lowyat.net/topic/2316714/all

Παλιότερα που ψάχτηκα με φίλτρα αέρα λαδιού βενζίνης για το 101 που έχω απογοητεύτηκα.
Κι όταν λέω ψάχτηκα εννοώ αγορά γνήσιων και επώνυμων φίλτρων σφάξιμο και σύγκριση μεταξύ των.

keichi "Σημερα ξαναρωτησα στη Τογιοτα ποσο κανει για να ξαναλλαξω γιατι αρχισε να ξαναπεφτει η θερμοκρασια στην εθνικη και μου ειπαν 38ευρω!!!!!
Σορρυ ρε παιδια 3πλασιαστηκε η τιμη του σε μια 5ετια?????? Ελεος....."

keichi έχεις δίκαιο. Την ίδια απορία έχω κι εγώ με τις τιμές της τουοτα.
Το διαδίκτυο όμως σήμερα δίνει πολλές δυνατότητες στον αγοραστή.
Επειδή σε ότι αφορά την λίπανση την ψύξη και τα ρεύματα θέλω να βάζω τα γνήσια κι επειδή οι τιμές της εδώ τουοτα έχουν ξεφύγει αγοράζω πλέον απο το εξωτερικό τα γνήσια μισοτιμής.
Ενδεικτικά για μπουζοκαλώδια / ράουλο / θερμοστάτη που ρώτησα εδώ ήθελαν 135 / 10 / 38 ευρω με την έκπτωση, και τα βρήκα
55,08 / 3,69 / 15,54 ευρώ + 10 ευρώ μεταφορικά απο ιαπωνία -τα έχω παραγγείλει ηδη.
(δέν αναφέρω την ιστοσελίδα γιατί δεν ξέρω αν θεωρείται διαφήμιση
αν την θέλεις να την στείλω στο π.μ)
Απάντηση με παράθεση