Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Toyota Corolla GTi 1.6 Πώς ξεκίνησε....
  #1  
Παλιά 07-05-09, 12:45
apsogos Offline:
banned
 
Εγγραφή: 18-01-2009
Μοντέλο: Corolla GTι
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 306
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
apsogos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Toyota Corolla GTi 1.6 Πώς ξεκίνησε....

Καλημέρα θα ήθελα να γράψω μερικά λόγια, για το πως τα πράγματα μέχρι σήμερα πήραν αυτό τον δρόμο.
Πριν ένα χρόνο λοιπόν και για 4 χρόνια πριν είχα το Citroen Saxo vts MK1,το οποίο στην αρχή το είχα μαμά για αρκετό διάστημα και ύστερα άρχισα και του έκανα κάποια πραγματάκια.
1ο Στάδιο Φ.Π.Ε για εμας τότε (Φίλτρο , Πρόγραμμα, Ολόσωμη εξάτμιση)
ύστερα απο όλο αυτό το σετ το αμάξι πήγαινε πάρα πολύ καλύτερα απο πριν.
Αυτό που έχω να δηλώσω είναι το εξής.Όλα αυτά τα χρόνια που είχα το Saxo, είχα πληρώσει αρκετά λεφτά, οχι σε σχέση με το μοτερ....π.χ. το αμάξι είχε 130.000 όταν έλαβε τελος και μου είχε βγάλει: Ημιαξόνια, ζαμφορ, Ψαλίδια, όλες τις βάσεις μηχανής,αισθητήρα λ, αισθητήρες πεταλούδας,δυναμό,πρόβλημα με τις ηλεκτρικές επαφές του διακόπτη,τροχαλία στροφάλου,ρουλεμάν πίσω άξονα,καταλύτη και άλλα που ίσως ξεχνάω.
Επειδή ήμουν γραμμένος τότε στο saxosportclub και στο peugeot106sportclub και συζήταγα με όλα τα παιδιά που είχαν κοινό αυτοκίνητο.Είχαν ακριβώς τις ίδιες βλάβες.
Τέλος πάντων το είχα φέρει στα ίσα του (μέχρι νεοτέρας) μέχρι το ατύχημα...όπου εκεί λάβαν όλα τέλος.....
Να σας πώ την αλήθεια στην αρχή δεν ήξερα για τέτοιου ''είδους'' Toyota, ούτε το είχα σκεφτεί.Έψαχνα για swift , τα οποία εκτος ότι δεν πηγαίναν βήμα κατα τα δεδομένα μου, σασμαν χάλια , όλα που οδήγησα.Μέχρι που είδα αυτό......(Corolla Gti) και ένιωσα αυτά που δεν ένιωθα με το άλλο.Σιγουριά ,Αξιοπιστία,Δύναμη (GTi).Εξωτερικά το χρώμα ήταν χάλια....αλλά οχι για πολύ.....
Ανοίγω αυτό το θέμα για καταλάβει ο κόσμος....κάποια πράγματα....
Υπόμονη και θα δείτε φίλοι μου!
Απάντηση με παράθεση