Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 19-11-14, 13:26
angeloss Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 26-09-2007
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 37
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 206
angeloss είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas_e12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επαναφέρω το θέμα που άνοιξα, μιας και βρήκα λύση στο πρόβλημά μου. Το μπουτόν του αλάρμ έχει την ίδια λειτουργία ενός στυλό που επανέρχεται με το πάτημα του το μελάνι μέσα σε αυτόν. Αφού ξεβίδωσα την κονσόλα παρατήρησα πως από το μπουτόν είχε σπάσει ένα γαντζάκι του. Βρήκα ένα κομμάτι εύκαμπτο πλαστικό το οποίο το κόλλησα από την εσωτερική πλευρά του μπουτόν.Σε αυτό το κομμάτι υπήρχε και μια μικρή προέκταση, περίπου μισό πόντο και σε διάμετρο όπως αυτή από καλαμάκι. Το πρόβλημα λύθηκε και τα αλάρμ λειτουργούν κανονικά.Με την ευκαιρία καθαρίστηκαν και οι προσόψεις από το ρολόι και τις ενδείξεις του κλίματος. Έτσι απλά γλίτωσα τα 140 ευρώ συν τα εργατικά που ζητούσε η αντιπροσωπεία για αλλαγή πλακέτας νομίζοντας πως είναι σπασμένη. Η διαδικασία είναι πολύ απλή.
Χρείαζεται κανείς μόνο ένα μικρό σταυροκατσάβιδο,ένα κομμάτι εύκαμπτο πλαστικό και λίγες σταγόνες ισχυρής κόλλας στιγμής...
Ευχαριστώ και πάλι όλα τα άτομα που βοήθησαν με τις ιδέες τους και για το ενδιαφέρον που έδειξαν στο θέμα- πρόβλημά μου.

Αυτό πρέπει να κάνω και εγώ κάποια στιγμή γιατί έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα...
Μια ερώτηση: το κουμπί του alarm παρατήρησες αν έχει φωτάκι για την νύχτα? Γιατί αν έχει εμένα είναι καμμένο και θα πρέπει να αλλάξω και αυτό όταν το ανοίξω...
Απάντηση με παράθεση