Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 01-02-19, 18:46
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα, και εγω θα συμφωνησω πρωτα για τον καθαρισμο μπεκ που στο κατω κατω ουτε αχρειαστος ειναι, ουτε πεταμενα λεφτα θα ειναι, οποτε κατι δεν χανουμε να το κανουμε.
και φυσικα καλο θα ειναι αλλαγη μπεκ και εφοσον με αυτα τα 2 δεν γινει τιποτα τοτε το ψαχνουμε παραπανω.
Αυτο το κομπιασμα σε χαμηλες μου το εκανε το μαμα μοτερ στο starlet ep82 το 2E-E 12V δλδ, αλλα τελικα εβαλα για διαφορους λογους το 4EFTE αυτο δλδ που τωρα εχω στην Ε11 και ετσι δεν ασχοληθηκα καν.
Οταν ομως τοτε ρωτουσα μηχανικους ολοι μου προτειναν να παω να καθαρισω τα μπεκ κατι που ποτέ τελικα δεν εγινε. Μετα το μοτερ πουληθηκε.

Επισης στο δικο μου τωρα πριν μερικους μηνες για τον λογο οτι εχω προβληματα με θερμοκρασιες, ξηλωσα και καθαρισα καλα ολο το σωμα της πεταλουδας (ειναι υδροψυκτη), αλλαχτηκε και η φλαντζα της με νεα και ειδα σημαντικη διαφορα, επισης καθαρισα τα μπεκ εξωτερικα και την μπεκιερα και αλλαξα ολα τα λαστιχα των μπεκ.
Το καθαρισμα των μεταλλικων μερων εγινε με σπρευ καρπυρατερ και ειδα πολυ μεγαλη διαφορα στο γκαζι μετα και χωρις να εχω καπου κομπιασματα απο πριν.
και εγω δεν εχω καθαρισει τα μπεκ ποτε επισης, γιατι πρεπει να μεινω χωρις αμαξι, αλλα εχω μια τετραδα μαμα και θα δω αν μπορουν να γινουν τραμπα για λιγο.
Επισης αλλαγη φιλτρου βενζινης αν δεν εχει γινει ηδη επιβαλλεται.

Το καθαρισμα πεταλουδας με τι τροπο εγινε? καθαρισμα με σπρευ στην πεταλουδα μονο, η λυσιμο ολη και καθαρισμα παντου?
Απάντηση με παράθεση