Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 15-06-15, 15:08
Το avatar του χρήστη plankton69
plankton69 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-01-2015
Μοντέλο: Corolla EE90 12V EFI
Περιοχή: Σέρρες
Ηλικία: 30 male
Μηνύματα: 36
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 117
plankton69 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πέρασε καιρός και μαζεύτηκαν πολλά...

1. Το τελευταίο διάστημα μου φαίνεται πως όλο το αυτοκίνητο μαλάκωσε. Το μυαλό μου πάει φυσικά στα ελατήρια που δεν είχα αλλάξει μαζί με τα αμορτισέρ, γιατί δεν παρατήρησα κάτι περίεργο την τελευταία φορά που το σήκωσα. Θα είναι το ένα από τα 2 πράγματα που πρέπει να γίνουν μολις τελειώσω από το στρατό (το άλλο είναι το A/C)...

2. Όταν το πήρα, έλεγα πως ήθελε μια κόντρα στη μηχανή (την μπροστινή). Τελικά ήθελε και του σασμάν πίσω... Να πω δεν έλεγα «θέλω βάσεις» κάθε μέρα; Το έλεγα... Ευτυχώς βρέθηκαν μεταχειρισμένες και οι τρεις (μπρος, πίσω στο σασμάν και η πάνω από τη μεριά του ιμάντα) και αλλάχθηκαν (η στρόγγυλη μάλιστα σχεδόν καινούρια κι όχι μαμά Toyota), χωρίς κάποιο άλλο παρατράγουδο...

3. Μαζί με τις βάσεις, της έκανα «δώρο» για τα 222.222 χιλιόμετρα ένα τρίμπρατσο τιμόνι από Carina II, μιας και το δικό της ηταν χιλιοφθαρμένο σε όλο το βολάν...

4. Μπήκαν Xenon HID 6000k, με τα οποία (επιτέλους) βλέπω μπροστά μου τα βράδια...

5. Προσπάθησα να κρύψω μια μεγάλη «πατατιά» στην αεροτομή με Carbon μεμβράνη. Τα έκανα χειρότερα μάλλον, τουλάχιστον με το κόψιμο στη μέση έδειχνε καλύτερη... Μπαίνει κι αυτή στο πρόγραμμα «οταν βρω GTi για ανταλλακτικά θα σηκώσω το μισό αμάξι»...

( Σχετικά με το look GTi, θέλω εκτός από το εξωτερικό να βάλω και το ταμπλό με τα όργανα. Θα έχω θέματα στη συνδεσμολογία τους;; )

Αυτά τα λίγα για την ώρα. Αισίως φτάσαμε κοντά στα 224 χιλιάδες χιλιόμετρα, χωρίς ιδιαίτερα θέματα. Και με καλή κατανάλωση για τα χρόνια του, το (θεόβαρο) πόδι μου και τον μεικτό κύκλο που κάνει. Μόνιμα 7 με 8 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα...

https://hosting.photobucket.com/albu...ps1nq6b7ui.jpg

(Περισσότερες εικόνες εδώ!)
__________________
Χρήστος - plankton69 >>> Corolla EE90 "Hybrid-FI 12+4V"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη plankton69 : 08-01-21 στις 20:11.
Απάντηση με παράθεση