Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
ο rossi στην F1?
  #1  
Παλιά 05-12-08, 00:04
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ο rossi στην F1?

«Έρχομαι το 2011»
Παρασκευή, 28.11.08


Οι διακοπές του Βαλεντίνο Ρόσι ξεκίνησαν σήμερα (28/11). Ο επτά φορές παγκόσμιος πρωταθλητής στη μοτοσικλέτα δοκίμασε τις προηγούμενες μέρες στη Χερέθ την καινούργια Yamaha του και σημείωσε μάλιστα και τον ταχύτερο χρόνο στο τελευταίο αγωνιστικό τεστ.

Τις επόμενες μέρες θα αγωνιστεί στο Ράλι Ουαλίας, οδηγώντας ένα Ford Focus και μετά θα εξαφανιστεί στα βουνά, κάνοντας σνόουμπορντ. Αποχαιρέτησε τους Ιταλούς, λέγοντας τους αυτό που ήθελαν να ακούσουν να βγαίνει από τα χείλη του: Ότι το 2011 θα τον βρει στη Φόρμουλα 1!

Ο 29χρονος αναβάτης γνωρίζει να χειρίζεται τα ΜΜΕ όσο λίγοι. Τις προηγούμενες μέρες πραγματοποίησε εκ νέου δοκιμές με τη Ferrari (δώρο από τον πρόεδρο Λούκα ντι Μοντετζέμελο για τον όγδοο τίτλο του!).

«Θα ήθελα να περάσω στη Φόρμουλα 1 όταν ολοκληρώσω την καριέρα μου στις μοτοσικλέτες», υπογράμμισε στη συνέντευξη του στην Corriere dello Sport και συμπλήρωσε:

«Θα επιθυμούσα επίσης να βρεθώ στη Ferrari. Υποθετικά αυτή θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Τώρα δεν σκέφτομαι τη Φόρμουλα 1, αλλά μετά το 2010 θα κάτσω να μελετήσω όλες τις προοπτικές μου. Στα ράλι που μου αρέσουν περισσότερο θα μπορώ να τρέχω πολλά χρόνια, αλλά νομίζω ότι μετά τα 35 χρόνια δεν έχεις μέλλον στη Φόρμουλα 1».

Στη Ferrari θα έχουν ανοίξει σαμπάνιες διαβάζοντας όλα αυτά, ενώ ο Μπέρνι Έκλεστοουν θα κάνει τούμες από τη χαρά του. Θεωρητικά ο Ρόσι δεν μπορεί να ξεκινήσει την καριέρα του στα μονοθέσια (πόσο μάλλον στη Φόρμουλα 1) μετά τα 30, αλλά ποια ομάδα δεν θα ήθελε να «καρπωθεί» τη δημοτικότητα και τους προσωπικούς χορηγούς του «γιατρού»;

Το συμβόλαιο των Κίμι Ραϊκόνεν και Φελίπε Μάσα ολοκληρώνεται στο τέλος το 2010. Πλεονέκτημα για τη Ferrari αποτελεί η παρουσία του Στέφανο Ντομενικάλι ως «αφεντικό», αφού είναι στενός φίλος του Ιταλού.

http://www.e-tipos.com/newsitem?id=63255
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση