Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 31-01-18, 22:02
G6 john Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 08-06-2011
Μοντέλο: corolla g6 1400 vvti
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 57 male
Μηνύματα: 92
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 167
G6 john είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα, δεν αποτελει προβλημα αυτο καθως ειναι πολλα αλογα παραπανω απο τα μαμα μοτερια, γιατι ρε συ εγω στην Ε11 4EFTE δεν εχω ?
στην στρογγυλοφαναρη βεβαια. Οκ καταλαβα οτι εκοψε σε σχεση με το starlet GT ep82 οταν το ειχα πανω, αλλα σε σχεση με το μαμα μοτερ ΔΕΝ εχει σχεση η δυναμη απλα!!! και μιλαμε σχεδον μαμα....μερικα πραγματακια που σχεδον τα κανεις ετσι κι αλλιως και τα 140-145+ ειναι μες το νερο ετοιμα (φιλτροχοανη, intercooler αλλο μπροστα, εξατμιση χειροποιητη μεγαλυτερης διαμετρου, καζανακι τελικο μονο ελευθερας, καταλυτης μεταλλικος ποιο ελευθερος, και λιγακι πιεση παραπανω 0.75 - 0.8 bar).



δεν ξερω στο δικο σου ακριβως τι θελει, αλλα εξατμιση εννοειτε ΟΛΟΚΛΗΡΗ, εκτος πολλαπλη εξαγωγη μενει η μαμα του μοτερ, θες downpipe, καταλυτη, τελικο καζανακι και ολη την υπολοιπη εξατμιση.
Προφανως δεν θα ταιριαζει ο κομπορεσορας του AC, μαλλον και βαζεις δεν ξερω για ολες, στο δικο μου μια ηθελε πατεντα μονο μπροστα δεξια στο σασμαν.
Μετατροπη καλωδιωσης εννοειτε.
Το μεγαλο θεμα ειναι οτι θα πας πολλα χρονια πισω στο μοτερ αυτο ειναι μεγαλο κριμα!
Εμενα ηταν 1997 αμαξι και μοτερ 1994. Και ΑΝ βρεις απο glanza και αν ειναι και καλο ετσι?
αν δεν εχεις διανομεα στο μοτερ δεν θα σου παιζει το στροφομετρο μετα θες ηλεκτρολογικες πατεντες.
Επισης υπολογισε σωληνωσεις για κατεβασμα ιντερκουλερ μπροστα, καλο να μπει ποιο μεγαλο, ασε μονο εγω ειμαι με το μαμα! και ΑΝ θες αλλη σκαστρα.

Με δηλωμα δεν ξερω τι θα κανεις, αλλα κανονικα ο υποκυβισμος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!! δεν μπορεις να πας σε λιγοτερα κυβικα απο αυτα που εισαι!
πριν κανεις κατι αν θες να εισαι νομιμος ρωτα! κανονικα με το νομο μη δηλωμενα μοτερ σημαινει κατασχεση αυτοκινητου και προστιμο χιλιαδων ευρω.
Καλησπερα θελει σκεψη το θεμα και ψαξιμο,η αληθεια ειναι οτι παω πισω σε χρονολογια αλλα αν ειναι αστερι το μοτερ!το θεμα ειναι οτι αν δε δηλωνεται το ξεχναω εδω και τωρα.Δεν ειμαι για τετοια.Θα ρωτησω στο υπουργειο γι'αυτο το θεμα.Ειναι και ο υπερκυβισμος που εχει αναφερθει πολακις,αλλα τι μοτερ θα βρεις και ποσα ευρακια?Τελος παντων
ειδωμεν,αν εχω καποιο νεο θα ενημερωσω εδω
Απάντηση με παράθεση