Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-11-19, 06:34
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα, όταν λεει ηλεκτρικα? σκετα ηλεκτρικα δλδ όχι υβριδικα? εχει ηλεκτρικα στην Ελλαδα???
Όπως και να εχει θεωρω ψιχουλακια τα πλεονεκτήματα των κινητρων σε σχεση με το να εχεις ένα παλιοτερο αμαξι σε σχεση με καινουριο. Μονο από τις τιμες ανταλλακτικών, ότι εγω πχ στο παλιο τα κανω όλα μονος μου, κερδιζω πολλα λεφτα παραπανω. Γιαυτο και δεν το αλλαζω μεχρι να παθει μια πολύ σοβαρη ζημια και να μην συμφερει. Ένα καινουριο (εγω σκέφτομαι πχ τη νεα corolla) εχει πολύ ακριβη ασφαλεια, θελει σερβις στην αντιπροσωπεια, δεν τα κανεις μονος σου μετα, ανταλλακτικα μεταχ δεν εχει αν είναι εντελως καινουριο, ή αν εχει ελαχιστα και ακριβα και ιμιτασιόν μπορει και τιποτα σχεδόν. Λάστιχα πολυ ποιο ακριβα λογω μεγαλων διαστασεων. Δεν είναι το κοστος μονο τα τελη! Και 500 ευρω να μου τα εκαναν από τα 135 παλι με συμφερει η τουρμπορολλα μου...
Νομιζω λιγο πολύ πολυς κοσμος το βλεπει ετσι, οποτε θα πρεπει να προσπαθησουν σκληρα πολύ για να μας πεισουν…
Πχ ένα καλο κινητρο θα ηταν μειωση στα νεα αμαξια στις ασφαλειες στο μισο τουλάχιστον για 5 χρονια.
Και για μεταχ το πολύ μεχρι και 5 χρονων για παραπανω δεν είναι να παιρνεις μεταχειρισμενο με την καμια, για ευνόητους λογους.

Eπισης ένα παλιο καλοδιατηρημενο μπορει να είναι πολύ καλυτερο από ένα μεταχ λιγων χρονων, αλλα ποιος τα ελεγχει αυτά να μου πειτε!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 06-11-19 στις 06:41.
Απάντηση με παράθεση