Θέμα: Project E11
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 12-03-20, 16:47
johngeo Offline:
 
Εγγραφή: 12-12-2019
Μοντέλο: Corolla E11 H/B
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 10
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
johngeo είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα! να το χαιρεσε το εργαλειο και εμενα αυτό το μοντελο είναι η linea terra. Ειχα όμως 4EFTE απο starlet gt ep82 που με τρακαραν και γιαυτο την πηρα με σκοπο να μπει πανω το μοτερ γιατι μου ειχε μεινει.
Εμενα ειχε μασκακι G6 που τωρα προσφατα εμαθα τι είναι, νομιζα ότι είναι κατασκευή! ΛΟΛ!!!!
Στην δικια μου ειχαν βαψει προφυλακτήρες και καθρεπτες στο χρωμα του αυτοκινητου, όλα τα αλλα ηταν αβαφτα, δλδ μαυρες γραμμες στα πλαγια, χερουλια, φρυδακια και αεροτομή.

Σχετικα με την αναρτηση εγω θα προτεινα για οικονομικη λυση, αξιοπιστη και πολύ καλη για κρατήματα και πιστα koni sport κιτρινα αν δεν θες να πας σε coils που μια καλη επωνυμη μαρκα είναι πολύ ακριβη.
Εγω πλεον εδώ και χρονια από το 2008 δεν ασχολουμε με χαμήλωμα δεν με ενδιαφερει καν.
Τα Koni παιζουν καλα με πολλα ελατήρια κυριως με eibach.
Eπισης είναι πλήρως επισκευασιμα, και ρυθμιζόμενης απόσβεσης κραδασμων, τα μπροστα από πανω, τα πισω πρεπει να βγουν.
Είναι όμως γονατα και πρεπει να κοπουν τα μαμα και να τα βαλεις μεσα.
Στην γνωσιακη βαση δεδομενων εχω οδηγο τα ειχα βαλει μονος μου.
Το 2011 που τα πηρα εκαναν 460 ευρω στο χερι.
Εχω και μια τετραδα kyb AGX, αυτά ρυθμίζονται από πανω με 4 σκαλες, τα κονι εχουν 2 κυκλους. Είναι πολύ ποιο ανετα, όχι τοσο σπορ σαν τα koni αλλα είναι πολύ ακριβα τωρα τα ποιο φτηνα εχω δει στα 640 ευρω νομιζω με τοποθετηση μαζι. Επισης επισημα δεν είναι επισκευασιμα. Αλλα μερικοι τα επισκευαζουν.
Aυτη την στιγμη εχω koni μπροστα και kyb AGX πισω γιατι τα πισω μου κονι μου τα εκαναν παρα παρα πολύ σκληρα τρενο δλδ με μαμα ελατήρια και η ανακατασκευή θελει 100 ευρω. Οποτε λεω να σκισω τα AGX λιγο :P

Για τα μοτερ εχουμε πολλα θεματα μην λεμε παντου τα ιδια πρεπει να γραψουμε εκθεσεις. Ψαξε λιγο το φορουμ τι σε ενδιαφερει κτλ αν δεν τα βρίσκεις να σου πουμε τα links.
Σε ευχαριστώ. Ναι εχω διαβάσει αρκετά για το θέμα του μοτέρ. Τώρα για αμορτισέρ προσωρινά ειμαι ευχαριστημένος. Σε ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές. Όπως είπα και σε προηγούμενο μύνημα προτιμώ να επενδύσω σε καλα semi slick παρά σε ανάρτηση αυτήν την στιγμή. Ναι βέβαια και τα δυο χρειάζονται για πίστα και κρατήματα γενικά απλα σε ενα πιο μικρό budget τα semi είναι πολύ πιο σημαντικά κατα την άποψη μου.
Απάντηση με παράθεση