Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 22-08-14, 14:22
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από periklis87 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει δει ή κανει κάποιος από εσας μετατροπή με κιτ υδρογονοκινησης (αυτό που κανει ηλεκτρόλυση στο νερό και προσθέτει υδρογόνο στο μίγμα αέρα τησ μηχανής?
Απλά ξέχνα το πλέον το υπουργείο το έχει απαγορεύσει ως παράνομη μετατροπή φυσικά ως προώθηση υγραερίου και πλέον και φυσικού αερίου. Στο θέμα μου μετά απο χρόνια θα συνεχίσω να γράψω μερικά πραγματάκια αν θες να δεις. Πάντως συνιστώ να δεις για υγραέριο. Το υδρογόνο εμένα μου άρεσε εβλεπα διαφορες αλλα μικρες δεν αξιζε το κοστος και την φασαρια φυσικα. Τωρα το εκανα σε ενα κουτι και για φτιαξω αλλη εφαρμογη μαλλον welding station με χρηση φωτοβολταικου πανελ. Ο μοναδικος λογος που το εβγαλα δεν ηταν η αποφαση του υπουργειου (περασα κτεο ιαν 2013 μια χαρα) αλλα επειδη 2 φορες με τερμα πιεση και 180χλμ μου πηρε υγρα στην τουρμπινα και στο intercooler και αναγκαστικα να τα λυσω ολα να τα καθαρισω!!! ευτυχως οχι στο μοτερ....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreasece Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν ένα δυο χρόνια έγραφε ο Νικηφόρος στο φόρουμ (τι απέγινε και ξαφνικά εξαφανίστηκε δεν ξέρω), αλλά είχε κανει μόνος του μετατροπή που θα βρεις στις τελευταίες σελίδες στο θέμα του
χαθηκα γιατι ετυχαν πολλα και δεν ειχα χρονο, τωρα ειμαι σε αδεια χρειαστηκα κατι πραγματα, μπηκα να δω αγγελιες και ειδα τι γραφατε και εγραψα...αλλιως γενικα δεν πολυασχολουμε με το αμαξι κατι ψιλα πλεον...:P
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg ydrogono_kit_engine_ypourgeio.jpg (204,9 KB, 47 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση