Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
proprietary diagnostic connector 1996 toyota corolla
  #1  
Παλιά 01-12-15, 18:11
Georgezt Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 27-12-2009
Μοντέλο: Avensis 95
Περιοχή: Ζωγραφου
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 9
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Georgezt είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
proprietary diagnostic connector 1996 toyota corolla

καλησπέρα παιδιά συγγνώμη για τα greeklish αλλα δεν έχω ελληνικά ακόμα μετά από format που έκανα στο pc.

λοιπόν έχω ένα πρόβλημα με το αυτοκίνητο και θα ήθελα βοήθεια . αρχικά θέλω να αγοράσω ένα διαγνωστικό μηχανηματάκι και δεν μπορώ να καταλάβω τι fisa έχω αν είναι (obd,obd1.obd2)η αν γίνεται διάγνωση του προβλήματος με βραχυκύκλωμα ??

έχω ένα TOYOTA COROLLA CARINA ΤΟΥ 1996 1.6 4AFE και
πριν 1 εβδομάδα άναψε 1 λαμπάκι που όταν το πήγα στο μάστορα αρχικά είπε mpouzokalodia τα αλλάζει μετά λέει ntisirmpiter αλλάζει το καπάκι του ntisirmpiter 1 ράουλο και έως εκεί μου πήρε ένα 150€.
ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ πρέπει να αλλάξω ntisirmpiter εγώ δεν έχω πειστεί με αυτά που έκανε ούτε αυτά που μου λέει .

ΘΕΛΩ να αγοράσω ένα διαγνωστικό μηχανάκι να δω τι γίνεται από μονος μου αλλα δεν ξέρω τι στην ευχή φυσα έχω.

η fisa είναι κάτω από το καπό και δεν ξέρω τι είναι (obd ,obd1,obd2) σας "παρτακαλο" βοηθήστε με..

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΗΝΙΟ?ΤΕΛΙΚΑ?

ΣΑΣ παρακαλώ βοηθήστε με να βγάλω μια άκρη σε όλα γιατί λεφτά δεν υπάρχουν να μοιράζω 200 εύρα και δεν ξέρω από που να αρχίσω να ψάχνω....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΟΛΟΥΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TmNemesis : 01-12-15 στις 20:41. Αιτία: Μετατροπή Greeklish σε Ελληνικά
Απάντηση με παράθεση