Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 30-09-08, 12:37
Το avatar του χρήστη trelokomio
trelokomio Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Μοντέλο: E12 1.4 f/l
Περιοχή: Θεσσαλια
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
trelokomio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από butlerakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τα δυο λαστιχα που λεω βγαινουν στη διασταση που λεω με δεικτη V. Τα parada δε ξερω πως θα'ναι στη βροχη. Για ρωτα το φιλο σου... Συν οτι δε θελω να κανουν μια ωρα να ζεσταθουν... Το S-drive εχω ακουσει οτι ειναι σκληρουτσικο. Μηπως να καταληξω στο C-drive???
Tα προηγουμενα λαστιχα που φορουσε ο φιλος μου πριν βαλει τα parada ηταν τα T1R! Τα Τ1R ηταν καλυτερα στην βροχη(κορυφαια θα ελεγα) αλλα στο στεγνο υπερτερουν τα parada! Επισης τα t1r σου εδιναν την αισθηση οτι ειχαν πιο σκληρη γομα και ηθελαν λιγη ωρα να ζεσταθουν για να αποδοσουν...Τα parada ειναι πιο μαλακα, εχουν καλυτερο κρατημα στο στεγνο αλλα να ξερεις οτι θα σου φαγωθουν πιο γρηγορα απο τα toyo.Ομως οπως πολυ σωστα ανεφεραν και καποια παιδια πιο πριν και τα 2 ελαστικα που αναφερεις απευθυνονται σε αυτοκινητα υψηλων επιδοσεων (του φιλου μου εχει 170 αλογακια) και δεν ξερω αν θα δουλεψουν το ιδιο καλα στο δικο σου αυτοκινητο! Παντως προσωπικα αναμεσα στα δυο θα επελεγα τα parada επειδη στο στεγνο ειναι κορυφη και δεν με νοιαζει τοσο το βρεγμενο που ετσι και αλλιως παω συντηριτικα-προσεχτικα. Σκεψου αν θελεις καλυτερο πατημα στο στεγνο η στο βρεμενο και πραξε αναλογως! Ελπιζω να βοηθησα..
Απάντηση με παράθεση