Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 15-01-13, 21:59
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 500
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εγω θα πω το εξης ,οχι βεβαια δεν ειμαι μηχανικος αλλα απο τα λιγα που γνωριζω!!!!
Ακους το πρωι θορυβο ,και μετα τι ?Σταματαει?Στρωνει?
Μολις το πηρες ηταν οκ και τωρα αρχισε να κοπαναει ή τωρα εσυ το καταλαβες?
Σε ρωταω για να εστιασουμε το προβλημα!
Αν ο θορυβος ειναι στο κρυο ξεκινημα και μετα σταματαει τοτε ειναι θεμα διακενου!!!!Το ιδιο θεμα εχω εγω τωρα στο megane απο τον καιρο που εβαλα τα σφυρηλατα και γενικα οσοι βαζουν σφυρηλατα!!!Το διακενο ειναι πιο μεγαλο και λογω κραματος εχουν μεγαλη αυξομειωση ως εκ τουτου οταν ειναι κρυα κοπανα το μοτερ σαν πετρελαιο και οταν ζεσταθει ειναι οκ!!!
Αυτο λοιπον δεν σημαινει οτι θα καψουν λαδι τα εμβολα!!!Αλλα και αν καψουν δεν θα φταιει αυτο αλλα η φθορα των ελατηριων!!!
Θελω να πω οτι αν αυτο το μοτερ φορα εμβολα τυπου σφυρηλατου μπορει και να ειναι λογικο να κανει ετσι!!!
Βεβαια δεν ξερω και <ποσο> κοπαναει .........

Τωρα αν δεν λυθει το μοτερ και δεν μετρησει το ρεκτιφιε τα χιτωνια δεν μπορεις να ξερεις αν ειναι οκ το μπλοκ εκτος αν εχει καμια εμφανη ζημια με το ματι ,που αν συνεβαινε αυτο θα εκαιγε πολυ λαδι........

Οποτε ή σου αλλαζουν κινητηρα ολοκληρο ,πραγμα δυσκολο,ή στο ανοιγουν κατα 99.9% ο κορμος πρεπει και ΘΑ ειναι οκ ,γιατι να μην ειναι εξαλλου ,θα σου βαλουν αλλα εμβολα αλλου τυπου αν ξερουν το προβλημα και θα ειναι οκ!!!
Γενικα αν ειναι αυτο μην τρελλαινεσαι,σε καταλαβαινω βεβαια καινουργιο αμαξι ειναι και εχεις ολα τα δικια ,αλλα δεν θελει πανικο!!!
Κοιτα τι θα κανεις με παραπονα και τηλ.στα κεντρικα και οτι βρεξει ας κατεβασει!!!
Ειναι βεβαια λυπηρο το γεγονος οτι υπαρχουν πολλα κρουσματα με τετοιο σοβαρο προβλημα και η ΤΟΥΟΤΑ κατι πρεπει να κανει με αυτο γιατι καθε αλλο παρα τιμητικο ειναι ...........
Οταν συμβαινει μια φορα και σε εναν τυπο το λες αστοχια-ατυχια και οτι αλλα οταν ομως γινεται κατ εξακολουθηση τοτε κατι δεν παει καλα........
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση