Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 01-12-10, 23:13
xristosmk Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 30-11-2010
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
xristosmk είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλό μας μήνα αρχικά...
Ευχαριστώ ρε παίδες για τις απαντήσεις...!
Το πρόβλημά μου είναι περισσότερο στο ότι ταλαιπωρούμε άδικα, δεν ζητάω τραγικά πράγματα, και το κυριότερο ήθελα σωστότερη αντιμετώπιση αλλά και υποστήριξη απο την αντιπροσωπεία στην οποία "έσκασα τα φράγκα"!!

Πιστεύω όπως και πλέον διάβασα απο τις απαντήσεις σας πως λύσεις υπάρχουν!
Δεν μου αρέσει καθόλου όμως που πρέπει να κυνηγάω εγώ τον κάθε "περίεργο" υπάλληλο-αντιπρόσωπο της toyota για να κάνει τη δουλειά του τώρα που είναι νωρίς!
Δεν θέλω να πληρώνω απο την τσέπη μου, αργότερα, προβλήματα που έχουν προκύψει στους πρώτους μήνες επειδή αδιαφόρισα ή αδιαφόρισαν στην αντιπροσωπεία και θα έχω βγεί εκτός εγγύησης! Πώς θα το κάνουμε δηλαδή;
Γιαυτό είναι και η εγγύηση!

Και ναι ωραία, συμφωνώ toyota και πάλι toyota, μια χαρά τσουλάει το αυτοκίνητο και δεν είχα απο την πρώτη μέρα παράπονο, όσον αφορά την συμπεριφορά του στο δρόμο, μέχρι που "μουλάρωσε" λόγω του αισθητήρα!!
Οι τριγμοί στην πλευρά του οδηγού καθώς και τα αφρολέξ - σγουγγαράκια που προανέφερα οτι βγαίνουν στο ταμπλό μπροστά, αφού τα κοίταξε ένας συνάδελφος που γνωρίζει 5 πράγματα παραπάνω μου είπε οτι πρέπει να είναι λόγω του οτι μου έκανε δώρο η αντιπροσωπεία τον συναγερμό, πράγμα που σημαίνει οτι για να κρύψουν τα καλώδια απο τους αισθητήρες που βρίσκονται στον κεντρικό καθρέπτη έλυσαν και έδεσαν κάποια πλαστικά απο την πλευρά του οδηγού. Άρα χαλάρωσαν και "παίζουν μπάλα" με εμένα να προσπαθώ μάταια να κανω τον διαιτητή... !!

Τέλος, θα μπορούσα να επέμβω και μόνος μου οσον αφορά τους τριγμούς σε πολλά σημεία, τα χέρια μου πιάνουν ... αλλά λόγω εγγύησης είναι δεμένα!! Λίγη σιλικόνη στα κενά ανάμεσα σε πλαστικό και λαμαρίνα και όχι μόνο δεν θα κουνιέται φύλο αλλά θα λειτουργήσει καλύτερα ηχομονωτικά!!
Τελοσπάντων, ελπίζω μιας και μπήκε ο δεκέμβριος να μην με βρει ο καινούργιος χρόνος να ασχολούμαι με προβλήματα ενός αυτοκινήτου 10 με 11 μηνών...!!
Απάντηση με παράθεση