Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 14-11-20, 20:32
Το avatar του χρήστη _nicolas_
_nicolas_ Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2007
Μοντέλο: Corolla ΕΕ90
Περιοχή: Καστοριά - Κιλκίς
Ηλικία: 35 male
Μηνύματα: 315
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 237
_nicolas_ θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Καλησπέρα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Όταν κάνεις 100 χιλιόμετρα λιγότερο στο γέμισμα (αερίου) πόσο λάθος να κάνεις στις μετρήσεις


Λοιπόν να προσθέσω επίσης ότι βάρος, μπαγαζιερες κτλ δεν έχω και εννοείτε πρώτα εκεί θα πήγαινε το μυαλό μου.
Εγώ βάζω 5/30 εκτός από μια φορά που δοκίμασα 10/40 για να δω αν δεν το καίει. Είδα μικρή διαφορά και έτσι πάλι βάζω 5/30 ανά 15.000 οι αλλαγές.

Στα πιο δύσκολα που αναφέρεις, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο θέμα πχ με το ρελαντί, είναι σταθερότατο.
Να πω την αλήθεια δεν το βλέπω ζωηρό το αμάξι και κατά κύριο λόγο με το αέριο και αυτό πρέπει να έγινε μετά από παράπονο δικό μου όταν το πήγα για το service του αεριου
Φίλτρο αέρα έχω ένα KN ελευθέρας το οποίο, το είχα ήδη ένα χρόνο χωρίς καμία διαφορά στην κατανάλωση (ούτε σε απόκριση ούτε γκάζι τίποτα, καμία διαφορά, τσάμπα τα λεφτά). Πρόσφατα το καθάρισα και αυτό.
Τα άλλα που μου αναφέρεις θέλουν έλεγχο καθώς δεν έχω εικόνα να σου απαντήσω.


Οι βαλβίδες μου θέλουν ρυθμισμα και αν ναι στα πόσα χιλιόμετρα πρέπει να τις κοιτάω ? Ξέρω ότι είναι υδραυλικές, παίρνουν ρυθμισμα, είναι αυτός λόγος για αυξημένη κατανάλωση και μείωση απόδοσης ?


Ευχαριστώ
__________________
My Garage
Απάντηση με παράθεση