Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 26-11-16, 06:42
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα, τα sites τα εχουν ποιο φτηνα! το 2011 μου ειπε η Toyota για AGX 850 στην Ε11 ενω το 2008 τα εβαλα σε γνωστο μου με 600 ευρω.
Οπως και να εχει ειναι πολυ ακριβα για τις επιδοσεις που εχουν και υποψην οτι δεν κανουν για χαμηλωμα, ετσι λεει η αντιπροσωπεια τους. Αμα θελετε χαμηλωμα πρεπει να πατε σε Ultra SR.
Τα koni sport ειναι πολυ φτηνοτερα και πολυυυυυ καλυτερα σε επιδοσεις κλασεις ανωτερα.
Το μειονεκτημα τουλαχιστον σε Ε11 ειναι οτι ειναι ολα φυσιγγια και θελει ιστοριες για να μπουν αλλα τα καταφερα.
Στην Ε12 δεν ξερω πως ειναι τα πισω σας αμορτισερ, ειναι γονατα που μοιαζουν με τα μπροστινα?
παντως εγω ποτέ ξανα AGX, δεν τα πεταξα τα εχω ακομα για καβατζα τα βαζω πανω οταν παω για επισκευη τα κονι, το εκανα σχετικα προσφατα για τα 2 πισω. Και ως δια μαγειας ειδα οτι δεν ειχαν χαλασει οπως νομιζα το 2011!!!!! αυτο που ειχε χαλασει ηταν τα σινεμπλοκ της αντιστρεπτικης, επαιρνα κλησεις και νομιζα οτι χαλασαν τα πισω αμορτισερ γιαυτο τα αλλαξα και εβαλα κονι! ΛΟΛ!!!!!
η ανεση ομως με τα AGX ειναι απλα κλασεις ανωτερη απο τα koni sport (μιλαω ΠΑΝΤΑ με μαμα ελατηρια) ομως σε καμια απολυτως περιπτωση δεν φτανουν τις επιδοσεις τους. Δλδ για να καταλαβεις τερμα σκληρα τα AGX εχουν 4 σκαλες στην Ε11 απο πανω ρυθμιζομενα με κατσαβιδακι που εχουν μαζι, ηταν ποιο μαλακά απο τα κονι sport ΤΕΡΜΑ μαλακά!

Να τονισω οτι στο corollaclub στο facebook καποιος ειχε πει για εναν μαστορα στην Θεσσαλονικη που επισκευαζει τα AGX τουλαχιστον.
Οι τιμες απο παλικαρι που το ειχε κανει ηταν καλες, στελνει και με ΚΤΕΛ, αλλα ειναι πατεντα, επισημα δεν επισκευαζονται οπως τα κονι.
Οταν ρωτησα διαφορους γνωστους που επισκευαζουν ειπαν οτι εχουν μεσα αεριο και ειναι επικυνδυνα να τα ανοιγεις κτλ, και οτι μετα δεν ειναι οπως στην αρχη και γενικα δεν εχεις αξιοπιστια. Προσωπικα ποτέ δεν θα το εκανα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 26-11-16 στις 08:21.
Απάντηση με παράθεση