Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 12-03-24, 08:50
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ominus Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και πάλι.

Μια ακόμα ερώτηση παιδιά, η μπαταρία που έχει τώρα το αμάξι είναι 45ah σκέφτομαι να βάλω μια 50ah με παίρνει να του βάλω μια 50αρα?
Καλημερα, εγω ειχα βαλει 65αρα και εμεινα μια μερα στο εξοχικο και δεν βρηκα εκει περα και εβαλα 60αρα, αλλα την επομενη φορα παλι 65 θα βαλω.
ΑΛΛΑ εχω ποιο δυνατο μοτερ που απο την μανα του ειχε παραπανω και εχω δυναμο απο εκεινο το μοτερ που δινει παραπανω αμπερ και εχω παρα πολλα εξτρα ηλεκτρικα + ηχοσυστημα με πυκνωτη, ενισχυτη 4καναλο, μπασο κτλ. μερικες φορες βαζω τον διαχωριστη υδρογονου για καθαρισμα μοτερ.
Για απλο αμαξι με μαμα μοτερ δεν υπαρχει λογος μεγαλυτερης εκτος αν βαζεις κανενα inverter πανω πχ το καλοκαιρι για 220V εχω και τετοιο αλλα δεν το εχω πανω συνεχεια μονο για ωρα αναγκης.

Επισης δεν χωραει η ποιο μεγαλη εχω κανει πατεντες για να μπει με διαφορετικη τοποθετηση, αλλη βαση μετατροπη δικια μου κτλ.

Χρονολογικα η μπαταρια ειναι στα ορια της οπως βλεπω συνηθως 4-5 χρονια βγαζουνε οχι μονο σε μενα σε πολλα αμαξια ΜΑΜΑ.

To δυναμο δεν θυμαμαι τωρα ποσα Αμπερ ειναι αλλα ειναι πολλα παραπανω παντα απο την μπαταρια για 45 σε 50 το δυναμο ΔΕΝ εχει κανενα απολυτως προβλημα, ειναι τρομερα μικρη η διαφορα. Απλα μπορει να μην σου χωραει στην μαμα βαση και με το μαμα στηριγμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 12-03-24 στις 08:56. Αιτία: Συμπληρώματα
Απάντηση με παράθεση