Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 14-04-20, 16:30
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα, σε αλλα αμαξια θα πω αλλα επειδη μου εχουν τυχει πολλα τριξιματα θα τα πω ολα να παρεις ιδεες.

1. Λαμαρινοβιδες στον καθρεπτη σε μπαρα θολων 3 σημειων, εκανε οπως περιγραφεις, τοτε δεν εβρεχε για να δω αν το εκανε. Εκανα τρυπες και επιασα ταφ ραγας Μ10 απο την πισω πλευρα με παξιμαδια Μ17 και προβλημα τελος για παντα.
2. Το τιμονι οταν εστριβε μου εκανε σαν καραμουζα!!! ηταν το ρουλεμαν στο τελος του αξονα, εγω τα ξηλωσα ολα αλλα τελικα γινοταν και χωρις ξηλωμα, καθαρισμα, γρασαρισμα προβλημα τελος.
3. Στηριγματα των ντιζων του χειροφρενου, το ενα ειχε βγει και οπως επαιζε η αναρτηση μετακομιζε την θεση της ντιζας και το εκανε. Αυτο ειδικα να το δεις γιατι το τριξιμο ακουγοταν γενικα οπως ακριβως περιγραφεις και επειδη ειναι απο κατω αν υπαρξει καποια λιπανση θα σταματουσε, απλα επρεπε να μπει στην θεση του!
4. Σινεμπλοκ ψαλιδιων, μου εχει τυχει να εχουν κοπει λιγο ομως, δλδ με το ματι δεν τα εβλεπα, το βρηκα με λοστο, επισης εκαναν περιεργους τριγμους, αλλα σε ξεπαρκαρισμα πηδαγε η δεξια μου ροδα γιατι επαιρναν μποσικα. Ηταν τα καθετα σινεμπλοκ στα ψαλιδια, εβαλα αλλα ψαλιδια ημιτασιον.
5. Κομμενα λαστιχα σε βασεις αμορτισερ. Αυτο ανετα μπορει γιατι κουνανε και με τιμονι. Αλλαγη και των 2 top mounts.

Εφοσον το κανει και με τιμονι και σε κινηση με λακουβες κτλ, ειναι κατι στο συστημα αναρτησης ή διευθυνσης. Αν ηταν αλλου οταν εστριβες τιμονι δεν θα το εκανε.

Τσεκαρε τα ολα! Oτι εχω γραψει παραπανω, μπορει και απλα απο αμορτισερ να ειναι.
Βαλε εναν απεξω να παιζει το αμαξι πανω κατω το κανει τοτε?
και ενας να ψαχνει απο που ακουγεται.
Απάντηση με παράθεση