Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
ταση ρευματος δυναμου
  #1  
Παλιά 18-02-18, 19:55
Το avatar του χρήστη nikos gtcc
nikos gtcc Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2015
Μηνύματα: 115
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 126
nikos gtcc είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ταση ρευματος δυναμου

καλησπερα παιδια.. θελω την βοηθεια σας..
σε corolla ts 03 ξαφνικα σημερα παρατηρησα να βγενουνε καπνοι απο την μηχανη ασπρος καπνος δλδ.(το προηγουμενο βραδυ το κυνηγησα λιγο αλλα οχι τοοσ ιδιαιτερα να το πω) παρατηρησα λοιπον καπνους και μυρηζε σαν καμενο κατι.. ανοιγω το καπο και ειδα οτι βγενανε απο την μερια του δυναμου και λουριου. επειδη εχω μεσα βολτομετρο ειδα την ταση στο ρελαντι να πηγενει στο 12,5 και αν μαρσαριζες λιγο πηγενε 13,3 με σβησρα φωτα. με ανναμενα φωτα επεφτε στο 11,9 με 12,0.. δοκημασα και με πολυμετρο ..εδειχνε τα ιδια. η μπαταρια ειναι ενταξει. τσεκ δεν μου εχει αναψει μεσα ακομα.. επισης ακουω και σαν σπιθυρισμο πανω στο καπακι εκει κοντα στα μπεκ με πολλαπλασιαστες..το αμαξι δν κανει κανενα θεμα στο δρομο ουτε ρεταρει ουτε τιποτα.. υπαρχει περιπτωση να εγινε τιποτα με το μοτερ απο την κοντρα?αλλα η ταση εχει καμια σχεση? επισης δοκημασα εναν εναν τους πολλαπλασιαστες και ειναι οκ.. μαλλον για δυναμο παμε κενουργιο μου μυριζει??? απο τι να ειναι οι καπνιλες? παντως το δουλευα αρκετη ωρα ρελαντι και οι καπνοι μειονοντουσαν..
την βοηθεια σας....
Απάντηση με παράθεση