Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 03-05-17, 08:32
babis g6 Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 18-03-2017
Μηνύματα: 13
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
babis g6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
[quote=NikiforosGT;481216]καλησπέρα!
καλα τι να πουμε φοβερη δουλεια μπραβο σου!
θα ηθελα να μαθω πως κανεις δουλεια κατω απο το αμαξι με τις γεφυρες κτλ και ολα αυτα, τι μετρα προστασιας παιρνεις, τι βαζεις να το σηκωσεις πανω, που το στηριζεις κτλ. Γιατι ενδιαφερει και εμενα. Εχω ηλεκτρικο μπουνονοκλειδο 450Nm πανω απο 1200watts, 8 τριποδακια, εναν υδραυλικο γρυλο 2 τονων και 3 γρυλους απλους. Καμια φορα ηθελα να κανω εργασιες που πρεπει να βγει η γεφυρα αλλα το αποφευγω γιατι μου φαινεται πολυ δυσκολο να την βγαλω και να ειμαι απο κατω.
Κλασικη εργασια αντικασταση σασμαν, συμπλεκτη, αλλαγη κρεμαριερας κτλ.



Γεια χαρα κ συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση,ειχα μερες να μπω.


Στο θεμα μας,εχω φτιαξει 4 τριποδα βαρεως τυπου (δηλαδη με χοντρα σιδερα) τα οποια σηκωνουν το αυτοκινητο περιπου στους 60 ποντους.

Εχω δανειστει κ το γερανακι ενος φιλου για να βγαλω το μοτερ,οποτε με το γερανακι αυτο σηκωνω το αυτοκινητο απο την γεφυρα κ το τακαρω στα τριποδα.

Βεβαια μην ξεχνας οτι εμενα εχει μεινει πλεον μονο το σασι οποτε ειναι κ παναλαφρο,μιας κ ειναι απαγορευτικο να σηκωθει το αυτοκινητο με τον τροπο που σου λεω για τυχον στρεβλωσεις.

Το σωστο ειναι με γρυλο μεγαλο που σηκωνει μεχρι 1 μετρο.

Περα απ'αυτα εχω κ ενα πολυ δυνατο αεροκλειδο το οποιο φαντασου δουλευω με 50αρι κομπρεσερ

http://www.ebay.de/itm/BGS-Druckluft...-/172415617994

Απο κει κ υστερα σαν μετρα ασφαλειας βαζω μια τετραδα εξτρα ζαντες που εχω (2 δεξια κ 2 αριστερα) κατω απο το αυτοκινητο σε περιπτωση στραβης για να μην εγκλωβιστω

Θα βαλω φωτο τις επομενες ημερες να εχεις εικονα
Απάντηση με παράθεση