Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 04-07-16, 06:42
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα, και τι σημασια εχει, θα πεις τωρα επιασα να το βαλω απλα πραγματα!
ειναι κατι που φαινεται εμφανισιακα? αν δεν φαινεται γιαυτο δεν το ηξερε και αυτος, αλλα σε καθε περιπτωση οφειλει να στο αλλαξει.
εγω ειχα παρει απο εναν καντραν με στροφομετρο απο starlet GT μοντιφα ειχε κανει αυτος. Το βαζω πανω και δεν δουλευε, επεσα μεσα σε αργιες και μετα του λεω οτι το εβαλα και δεν δουλεψε και λεει φερτο απο δω.
Βαριοταν να ψαχνεται και μου λεει αφου πιανουν τα χερια σου παρε και ενα καντραν απο starlet gt και αλλαξε την πλακετα στροφομετρου μπορει να ειναι καμμενη. Φυσικα ουτε μετα δουλευε αλλα απο δοκιμες ανακαλυψα οτι εφταιγε ο δικος μου ηλεκτρολογος γιατι δεν εφερνε σημα στο ταμπλο, τραβηξα καλωδιο ετσι κι αλλιως ειχα για εξωτερικο στροφομετρο. Ετσι και πουλησα εκεινο και εφτιαξα αλλο ενα ακομα τσαμπε....
δεν μπορει καποιος λοιπον να σου δινει κατι χαλασμενο και να σου πει μετα ιστοριες. Αλλιως θα κανεις φασαριες!
χτες ολο τυχαιως αλλαζα ιμαντες στο micra του πατερα μου, το λεω επειδη εχει σχεση με αυτο που ρωτησες αρχικα.
Δεν εχει υδραυλικο, ουτε A/C, ο ιμαντας που ειναι για το δυναμο επειδη εχει αυτο πανω του ρεγουλαδορο ειναι ποιο κοντος πχ 675mm αντι 785mm αν ειχε A/C (λεω περιπου διαστασεις) και πιανει στροφαλοφορο και δυναμο ΜΟΝΟ. Ενω ο αλλος της αντλιας νερου ειναι μαλλον ιδιος γιατι επειδη η αντλια ειναι σταθερη και δεν εχει υδραυλικο τιμονι, εχει μια βαση που εχει πανω μια τροχαλια ρυθμιζομενη δλδ κινειτε σε ενα λαμακι ωστε να κανει τον ρολο του ρεγουλαδορου.
Αν εσενα ειναι στροφαλοφορος-δυναμο-A/C και το δυναμο πιστευω εχει ρεγουλαδορο τοτε αρκει απλα να βαλεις μικροτερο ιμαντα σε μηκος!!!
παρε μια μεζουρα και τυλιξε την πανω σαν ιμαντα και μετρα τι διασταση ιμαντα θες. Μετα μπορεις να βρεις με το ιδιο παχος ακομα και απο αλλα αμαξια τι κανει. Δλδ ποσα αυλακια εχει καταλαβες?
Απάντηση με παράθεση