Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 05-06-14, 10:13
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.500
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
το μεγαλυτερο προβλημα ειναι τα βενζιναδικα που θελουν με την ελληνικη σκατονομοθεσια το πενταπλασιο κοστος απο το υγραεριο για να βαλουν cng.

ολη η ευρωπη γεμιζει και απο το σπιτι τους με αντλια της brc και στην ελλαδα δεν παιρνει εγκριση ...

η πιεση που εχει το υγραεριο μεσα στην δεξαμενη ειναι 7bar και για να γεμισει η αντλια το στελνει με 9 εως 10.5bar και παχος δεξαμενης 7mm

το φυσικο αεριο εχει μεσα στην δεξαμενη 200bar ,γεμιζει με 220-250bar και εχει 5cm παχος δεξαμενης τυπου μπουκαλας καταδυσεων και βαρος μιας πεντοκιλης με ολα τα iso απο 85 εως 100 κιλα !!

αυτο που ειναι καλο ειναι οτι θα πουλανε με το κιλο και δεν θα μας κλεβουνε με την μετατροπη σε λιτρα που 1 κιλο φυσικου αεριου ειναι πανω απο 2 λιτρα αναλογα με την θερμοκρασια ..

οσο για την αποδοση ειναι πολυ πολυ καλυτερη στην χειροτερη περιπτωση πανω απο 10 % καλυτερα να πηγαινει το αμαξι ..

και η καταναλωση ειναι πολυ φτηνοτερη μιασ και το κιλο σημερα εχει 097 και με 10 κιλα ενα 2λιτρο φορτηγακι tranzit που εχω φτιαξει βγαζει 220 με 270χλμ αξιας 10ε περιπου

ολα τα κιτ που εχω βαλει ειναι ετοιμα και για cng απλα τα ντεποζιτα ειναι πανακριβα και θελει δουλεια και η αναρτηση που ερχεται μαζι σαν κιτ.

οποιος θελει απο την αρχη cng σημερα σε corolla η τιμη ειναι 2500ε περιπου με την αναρτηση και ειμαι ενας απο τους 7 στην αττικη που εχω αδεια αεριων καυσιμων και υπογραφω νομιμα και οχι μονο υγραεριοκινησης ..

για αυτους που εχουν ηδη αεριο BRC η τιμη ειναι 1200ε περιπου γιατι δεν χρειαζεται μεγαλη δουλεια στα χαρτια προς το παρον ..

απλα θα πεσει η τιμη και εδω κατω απο 2000 συντομα πιστευω και ηδη εχω στειλει στην brc να γινει σετακι ειδικα για corolla στο σεμιναριο που εχουμε καποια στιγμη αυτο το καλοκαιρι ..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση