Θέμα: kostas_8 Corolla
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 20-04-13, 22:24
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 204
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Update:

Μπηκαν λαστιχα σημερα επιτελους, φωτο δεν τραβηξα. Βγηκαν επιτελους τα αποτυχημενα (για εμενα τουλαχιστον) Yokohama C Drive2 και ενω ηταν να βαλω τα Toyo T1R, ειπα να δοκιμασω τα Toyo DRB οπως τα πηρε το ματι μου, που -βαση Toyo- εχουν βγει ως ο αντικαταστατης των T1R, αλλα και ως κατι ενδιαμεσο σε T1 Sport και C1S. Βεβαια τα ιδια λεγαν και πριν 3 χρονια, οτι θα καταργηθουν τα T1R, αλλα ακομα γυροφερνουν. Η διαφορα ηταν 10 ευρω, 260 τα T1R και 270 τα DRB. Τιμη μαζι με ευθυγραμμιση-ζυγοσταθμηση και για τις 2 περιπτωσεις. Απλα προτιμησα τα DRB ως πιο καινουριο. Ουτως η αλλως τα T1R ειναι ψιλοδυσευρετα. Σε 5 μαγαζια πηγα οι 2 τα ειχαν αμεσα και οι αλλοι μου ειπαν παραγγελια και σε κανα 2βδομαδο-1 μηνα εδω.
Για αρχη να πω πως ειναι πολυ αθορυβα σε σχεση με τα C Drive2, πατανε πολυ καλα. Και φρενο (επιτελους ΦΡΕΝΟ) αμεσο, κοκκαλο και ακομα δεν εχω καταφερει να μπει το ABS, σε σημεια που τα C Drive2 οχι απλα εμπαινε αλλα συνεχιζε κιολας για κανα 5μετρο :P Bαση reviews ειναι ενα σκαλι περιπου κατω απο τα T1R. Στο στεγνο πατανε καλυτερα απο τα T1R, ενω στο νερο υστερουν λιγο.
Καλα στο βρεγμενο ολοι σχεδον παμε χαλαρα οποτε δε με πολυ ενοιαξε και τοσο. Εδω δε φοβομουν με τα C Drive2 και πηγαινα χειροτερα απ'οτι στο στεγνο. Κριτης τους ο καιρος λοιπον!

Link για τα DRB: http://www.toyotire.gr/tire/pattern/toyo-drb
Απάντηση με παράθεση