Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 04-10-12, 18:50
Το avatar του χρήστη tsavman
tsavman Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Μοντέλο: Ε12 2004, 1.x
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 717
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 229
tsavman είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JL_e10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια Toyo ειχες και για ποσο καιρο? Εγω χτες αλλαξα στο Civic μου κι εβαλα Potenza RE002, πριν ειχα Proxes CF1 5ετιας. Απλα παρακαλουσα να μη ριξει εστω ψιχαλα!! Ποια λαστιχα θα βαλεις τωρα? Ομορφο το corollaki παντως, προσεγμενο.
Όταν την πήρα (και μέχρι τώρα) φορούσε τα Toyo Proxes CF1.
Η ημερομηνία τους μου είναι άγνωστη (μάλλον την γράφουν από την μέσα μεριά) όπως και τα χιλιόμετρά τους, αλλά έχουν εμφανείς φθορές, ειδικά τα μπροστά και έχουν ξεραθεί και όλας. Το πέλμα τους αυτή τη στιγμή είναι οριακό.
Στο βρεγμένο δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτά μέχρι στιγμής, εκτός ίσως από το πίσω μέρος που "χορεύει" στις ανωμαλίες πάνω σε στροφές, κυρίως λόγω της ανάρτησης που έχει το αυτοκίνητο από κατασκευής του.

Τώρα που θα πάω σε 205/45/17 περιμένω μια κάποια βελτίωση της αστάθειας του πίσω άξονα στις στροφές.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 1-2 πινελιες το αμαξι μπορει να μεταμορφωθεί και να γινει λύκος.

Ηδη βαζεις 17αρες ζαντες. Θελει ακομα ενα χαμηλωματακι (3 ποντους, οχι παραπανω) και μια αεροτομουλα πισω.

Θα δειξει πολύ. Να το χαιρεσαι και ευχομαι πολλά, καλά, ασφαλή και απροβληματιστα χιλιόμετρα.

Σ'ευχαριστώ πολύ, επίσης, όλοι μας να είμαστε ασφαλείς και χωρίς βλάβες
Για αεροτομή διστάζω προς το παρόν, γιατί δεν εμπιστεύομαι πολύ αυτές τις κόλες που βάζουν. Που και που περνάω το αυτοκίνητο από αυτόματο πλύσιμο, και φοβάμαι μην την ξηλώσει η βούρτσα όπως ανεβαίνει. Το'χω δει να συμβαίνει σε ένα Almera γνωστού μου, άσχημη κατάσταση!

Για χαμήλωμα το σκέφτομαι, αλλά με τον σωστό τρόπο, αμορτισέρ + ελατήρια. Να του βάλω τώρα ελατήρια μόνο και να διαλύσω τα αμορτισέρ μου, δε θα το'θελα. Περνάω και ΚΤΕΟ τον Μάιο, ίσως τότε, αναλόγως της μέτρησης που θα τους κάνουν.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos ts Εμφάνιση μηνυμάτων
σε λίγο καιρό το βλέπω μαύρο λύκο.....................................:shoo thim
Από ιδέες έχω πολλές, από λεφτά, λίγα
Απάντηση με παράθεση