Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 24-09-12, 17:50
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Μαλλον κατι δεν καταλαβες Σακη! το NaoH δουλευω εγω και ειπα πως οταν ειναι απεξω απο δοχειο πχ το ριξεις στο εδαφος και ριξεις επανω του νερο τοτε επειδη περνει αερα (οξυγονο δλδ) γινεται στερεο σωμα! το ιδιο ακριβως ισχυει και για το KoH! γιαυτο κιολας ειναι αυτα τα συστατικα που φτιαχνουν σαπουνια! σαν υλικα ειναι παρομοια δε πιστευω πως γινεται καλυτερη δουλεια με το ΚοΗ!!! στο προηγουμενο συστημα με τις 11 πλακες ειχα βαλει πολυ NaoH και εφτανε με τερμα την PWM στα 32Α!!!! οσο για το ποσο παει την 1η μερα ειναι λογικο γιατι τα εριξα μεσα στο δοχειο πληρωσης! και το συστημα δουλευει με τις επιστροφες απο τα δοχεια διαχωρισμου!!! αρα πρεπει να ζητησει και αλλο νερο για να φτασει να δουλεψει με αυτα που εβαλα! εχω κανει απειρες δοκιμες ρε συ, μια χαρα ειναι με το ΝαοΗ! KoH δεν βρισκεις ευκολα! βρες μου Αθηνα που να παρω και θα βαζω! επίσης ειναι αρκετα ποιο επικυνδυνο!!! προσεχε!!!

Σακη παντως την διαφορα επιδοσεων που βλεπω και ειναι ιδιαιτερα αισθητη στο δικο μου (ισως λογω τουρμπο γιατι το ριχνω πριν την τουρμπινα), εχω την ιδια διαφορα ειτε δουλευα πριν με 11 πλακες και 18-20Α, ειτε τωρα με 6 πλακες και 6αμπερ ή με 12αμπερ σημερα, βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν μεταβαλεται η μειωση καταναλωσης αναλογα τα ποσα αμπερ δουλευει το συστημα!
Ρε συ δεν μπορεις να μου στειλεις με pm το MSN σου αν εχεις να μιλαμε ποιο ανετα? εγω δεν μπορω να σου στειλω PM δεν βγαζει καμια επιλογη!!!

Δες και το θεμα εδω http://www.corollaclub.com/forums/sh...=21942&page=18 οτι σχετικο και γενικο τα γραφουμε εδω να μην γεμιζουμε τα θεματα μας με ασχετα πραγματα με το αμαξι μας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 25-09-12 στις 17:41.
Απάντηση με παράθεση