Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 10-08-12, 06:50
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas11 Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω παιδες....
δηλαδη αλλαγη δισκο-πλατο,τακακια σε ποσα χλμ. περιπου θελουν αλλαγη.δεν ειμαι ασχετος οδηγος.
Αυτά που λες δεν υπάρχει προκαθορισμένη αλλαγή σε χλμ! είναι ανάλογα την χρηση!!! αν πχ το σκιζεις το αμαξι και το πας σπινιαροντας κτλ θα τα θες ποιο γρηγορα, με συνετή οδήγηση χωρις πολλα πολλα θα αντεξουν πολλα χλμ παραπανω! ξερω φιλο που αλλαζε δισκο στα 30000χλμ και εχω αλλον που αλλαξε πρωτη φορα στα 150000χλμ!!! αναλογα την χρηση λοιπον...αν πηγαινεις Αττικη οδο-Εθνικη και δεν κανεις χλμ μεσα στην πολη τοτε αργουν πολυυυυυυυ, μεσα στην πόλη ολα χαλανε ποιο γρηγορα. Τα τακακια τα βλεπεις και οπτικα με το ματι αν εχεις ζαντες αλουμινιου και φαινονται ή απο το ποσο εχει κατεβει το υγρο φρενων στο δοχειο αν δεν εχεις διαρροες, ή απλα οταν δεν φρεναρει καλα ή αρχισει να σφυριζει στα φρεναρισματα, ο δισκος-πλατο κτλ αρχιζει να πατιναρει αυξανονται οι στροφες αλλα δεν παει.....χαρακτηριστικα η πτωση αυτη φαινεται αν ανεβαινεις ανηφορες που γνωριζεις, μετα θα τις ανεβαινει με δυσκολία. Και τα αμορτισερ ειναι αναλογα την χρηση δεν ειναι στανταρ τα χλμ που λες, αν πχ καποιος πηγαινει συνεχεια σε χαλια δρομους ή χωματοδρομους δεν θα βγαλουν με τπτ πολλα χλμ.

Υ.Γ το focus 1600 το κοντο το εχει φιλος και ο πατερας του το sedan και τα 2 δεν πανε για τα κυβικα τους! πολυ αργα στην επιταχυνση και πολυ βαρια! επισης καινε πολυ...τωρα λεει και ο φιλος μου επρεπε να ειχε παρει Toyota! εμ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 10-08-12 στις 06:56.
Απάντηση με παράθεση